9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 9 Серпня, 2022

Україна розробила сучасну інтеграційну платформу обміну ситуаційною інформацією за стандартами НАТО (відео)

Військові фахівці зі складу української делегації від військ зв’язку Збройних Сил України (J6) на міжнародних навчаннях НАТО CWIX-2019 підтвердили взаємосумісність «Інтеграційної платформи «Дельта» Збройних Сил України» з аналогічними системами країн Альянсу.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

З 2016 року особовий склад однієї з частин військ зв’язку почав розробку прототипів програмного забезпечення, яке покращило б ситуаційну обізнаність на полі бою.

Об'єднані сили здатні виявляти та уражати ворожі цілі в режимі он-лайн#ООС #операція_ОС В Об'єднаних силах ведеться активна робота з удосконалення системи розвідки, зокрема щодо оснащення підрозділів сучасними технічними рішеннями та автоматизованими системами управління.Зокрема, за ініціативи Командувача об’єднаних сил генерал-лейтенанта Сергія Наєва, в районі проведення операції триває практичне впровадження інтеграційної платформи «ДЕЛЬТА», яка дозволяє значно вдосконалити процеси загальновійськового планування та управління. Перевагою нової платформи є застосування єдиного протоколу інформаційного обміну, який впроваджено в країнах-членах НАТО.За допомогою цієї системи військовослужбовці, які ведуть розвідку, наносять на електронну мапу об'єкти ворога – від вогневих засобів до пунктів управління. Враховується інформація не лише від наземних підрозділів, а й з безпілотних літальних апаратів, станцій радіоелектронної розвідки. Вся інформація замикається на єдину платформу, після чого є доступною командирам усіх ланок – від командиру взводу до Командувача об'єднаних сил.Впровадження системи дозволяє приймати управлінські рішення з урахуванням актуальної обстановки в районі загострення, оперативно та адекватно реагувати на будь-яку активність ворога. На сьогодні інтеграційна платформа «ДЕЛЬТА» взята на озброєння більшістю бойових підрозділів Об'єднаних сил.Рухаємось далі!Ми Об'єднані та сильні!Слава Україні!

Опубліковано Операція об'єднаних сил / Joint Forces Operation Пʼятниця, 26 квітня 2019 р.

Так, три роки тому Верховному Головнокомандувачу і начальнику Генерального штабу ЗСУ показали прототип інформаційної системи, функція якої об’єднання різних інформсистем за єдиним протоколом обміну для забезпечення ситуаційної обізнаності за стандартами НАТО. Після успішної демонстрації прототипу командуванню частини поставлено завдання продовжити розробку.

Вже 2017-го прототип системи, що отримав назву «Дельта», розпочав тестову експлуатацію в районі проведення АТО задля отримання відгуку користувачів та оцінки ефективності її застосування.

blank

Однією з основних вимог до системи було не лише підтримання ситуаційної обізнаності й інтеграція інших інформсистем або сенсорів, а й упровадження стандартів НАТО для майбутньої сумісності з аналогічними системами Альянсу.

blank

Отримавши достатньо досвіду від тестової експлуатації та беручи за основу найновішу версію протоколу обміну даними MIP4-IES, фахівці А2724 розпочали реалізацію нової версії системи.

blank

Зауважимо, що покращення «Дельти» тривало через постійні випробування та застосування під час військових навчань, зокрема міжнародних (Sea Breeze та Rapid Trident).

Нарешті, з 18 до 22 червня ц.р.фахівці військової частини А2724 у складі делегації від військ зв’язку Збройних Сил України (J6) на міжнародних навчаннях НАТО CWIX у Польщі протестували Інтеграційну платформу «Дельта» на предмет взаємосумісності з такими ж системами Альянсу за найсучаснішим протоколом MIP4-IES.

Варто відзначити, що наразі лише 7 із 28 натовських країн втілили цей протокол і можуть використовувати всі його переваги. І тепер, після успішного тестування, Україна увійшла до числа тих держав, які підтвердили наявність спроможності обміну ситуаційною інформацією з використанням сучасного військового протоколу обміну.

Інтеграційна платформа «ДЕЛЬТА»

Інтеграційна платформа «ДЕЛЬТА» За ініціативою Командувача об’єднаних сил генерал-лейтенанта Сергія Наєва, в районі проведення ООС розпочалося практичне впровадження інтеграційної платформи «ДЕЛЬТА». Тепер військові зможуть на новому рівні здійснювати процеси загальновійськового планування та управління.Більше того, інтеграційна платформа «ДЕЛЬТА» застосовує єдиний протокол інформаційного обміну, який прийнято у країнах-членах НАТО.Рухаємося далі!Слава Україні!#OOC #операція_ОС

Опубліковано Операція об'єднаних сил / Joint Forces Operation Неділя, 18 листопада 2018 р.

Це також надає нашій країні можливість автоматично обмінюватися інформацією з країнами-членами НАТО під час спільних навчань та місій.

Війська зв’язку довели, що можуть створювати продукт, який відповідає стандартам НАТО. А Україна підтвердила здатність бути гідним членом Альянсу, зокрема, в царині інформаційних технологій.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають