9.5 C
Alba Iulia
Середа, 22 Березня, 2023

Україна починає будувати дві військово-морські бази у Чорноморському регіоні

Президент України Володимир Зеленський заявив про початок будівництва двох військово-морських баз для захисту Чорноморського регіону.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

“Ми починаємо будувати дві державні українські військово-морські бази для захисту Чорноморського регіону”, – заявив президент.

У Росії прокоментували будівництво Україною баз в Чорному морі.

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що намір України створити дві військово-морські бази для захисту Чорноморського регіону може негативно позначитися на атмосфері стабільності.

“Безумовно, з урахуванням всіх наявних реалій це може мати досить негативні наслідки в цілому для атмосфери стабільності в Чорноморському регіоні. Потенційно така небезпека існує”, – заявив представник РФ.

Зазначимо, Україна за допомоги британських фахівців побудує нові сучасні бази для потреб ВМСУ. Про це розповів заступник глави Офісу президента Ігор Жовква.

“Маємо опрацювати британський досвід, не повторювати їх помилки. У нас інша ситуація, не такі військово-морські спроможності як у Великої Британії, але у нас два моря, які треба захищати”, – заявив чиновник.

Зеленський отримав інформацію про спроможності британських компаній, які можуть такі бази будувати. Під час переговорів обговорювалися строки, однак конкретики за ціною та строках Меморандум не містить.

Сума, яка фігурувала в медіа (1,25 млрд фунтів стерлінгів), це максимальний обсяг кредитних коштів, які готова надати британська сторона.

Чиновник анонсував можливу участь у проєкті третіх країн, які є стратегічними партнерами України. В найближчі місяці будуть тривати інтенсивні переговори між Україною та британською стороною з цього питання.

Нагадаємо, що 7 жовтня 2020 року у Портсмуті на базі Королівських ВМС міністр оборони України Андрій Таран та Державний секретар з питань оборони Великої Британії та Північної Ірландії Бен Уоллес підписали Меморандум про посилення співпраці між Україною та Великою Британією у військовій і військово-технічній сферах.

Документ передбачає, що Велика Британія допоможе Україні побудувати 8 ракетних катерів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають