9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 9 Червня, 2023

Україна освоїла обслуговування комплексу «Точка-У»

Минулого року було опубліковано інформацію щодо обслуговування ракет комплексу «Точка-У» українським підприємством КБ «Південне», сьогодні інформацію щодо цього підтвердила прес-служба конструкторського бюро.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

Зокрема у 2019 році відбулися успішні вогневі випробування маршових двигунів ракети комплексу «Точка-У».

Також розпочались дослідницькі випробувальні пуски цих тактичних ракет (фото на головному зображені матеріалу), які проводились на одному з випробувальних полігонах на півдні України.

blank

До початку російської агресії проти України у 2014 році роботи з продовження ресурсу ракет комплексу «Точка-У», та їх обслуговування здійснювались у Росії, або російськими спеціалістами в Україні.

Аналогічна ситуація була з ракетами 9М83 зенітно-ракетного комплексу С-300В1. До війни Україна не мала можливості їх обслуговувати самостійно – тільки за участі російських фахівців. Але, кілька місяців тому ракети 9М83 було знято в цеху заводу “Візар” під час візиту туди О. Турчинова.

Тактичний ракетний комплекс «Точка-У»  — радянський тактичний (дивізійний) ракетний комплекс розробки Коломенського КБ машинобудування.

В Україні ці комплекси перебувають на озброєнні 19-ї ракетної бригади яка складається з чотирьох бойових та одного навчального дивізіонів, що були розгорнуті з початком російської агресії проти України. До цього на озброєнні бригади перебувало 12 комплексів у складі 3-х дивізіонів.

Останні новини:

Зараз читають