9.5 C
Alba Iulia
Середа, 22 Березня, 2023

Україна опрацьовує отримання від Великобританії великої кількості летальної зброї

Україна розраховує найближчим часом отримати реальну військову допомогу від Британії, в тому числі значний контракт на летальну зброю.

Про це майбутній посол України в Британії Вадим Пристайко сказав в інтерв’ю “Європейській правді”. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

“Британський трек – унікальний. Він зараз стає дедалі важливішим, і не тільки для України. Це також наш дуже важливий безпековий партнер, від якого, я сподіваюсь, найближчим часом ми зможемо отримати реальну військову допомогу, сприяння в розвитку Збройних сил” – розповів Пристайко.

“В тому числі йдеться про значний контракт на летальну зброю – не тільки придбання, а й виробництво в Україні, локалізацію” – уточнив він.

Дипломат зазначив, що питання локалізації – це позиція нашого уряду, і, за його словами, вона справедлива.

Ще в 2018 році під час візиту до Великобританії тодішній віце-прем’єр міністр з питань євроінтеграції Іванна Клипуш-Цинцадзе висловила зацікавленість у створенні в майбутньому можливостей для спільного виробництва зброї та військової техніки на території України за участі британських компаній.

«Ми вважаємо, що українсько-британське військово-технічне співробітництво, особливо в галузі виробництва високотехнологічної зброї, може мати значний потенціал», – сказала тоді урядовець.

До речі, Уряд Великої Британії вирішив створити новий фонд на 1 мільярд фунтів стерлінгів “для підтримки закордонних покупців товарів та послуг оборони та безпеки Великобританії”, про це у березні повідомляло видання The Guardian.

Новий фонд Великобританії буде контролювати Export Finance, яка надає позики для допомоги іноземним країнам з економікою, що розвивається, щоб купувати британські товари та послуги.

Уряд розглядає оборонну промисловість як одне з головних джерел надходжень в економіку Великої Британії. Департамент міжнародної торгівлі має команду спеціалістів зі сприяння продажу зброї у Великобританії.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають