9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 2 Квітня, 2023

Україна ліквідувала 3 мільйони протипіхотних мін

У рамках виконання своїх зобов’язань стосовно Оттавської конвенції Україна ліквідувала 3 мільйони протипіхотних мін.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

Інформацію щодо кількості озвучив заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко під час онлайн-засідання Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ.

Заступник глави МОУ під час засідання, присвяченого безпековому діалогу щодо стрілецької зброї та легких озброєнь, запасів звичайних боєприпасів і робіт з розмінування поінформував іноземних дипломатів про відданість міжнародним домовленостям.

«Ми підтримуємо міжнародні зусилля, спрямовані на повне виконання Оттавської конвенції. Відповідно до своїх зобов’язань, передбачених статтею 4 Оттавської конвенції, Україна знищила понад 3 мільйони протипіхотних мін та продовжує амбіційний проєкт утилізації протипіхотних мін ПФМ-1 та ПФМ-1C», – сказав Петренко

Україна залишається віддана виконанню своїх зобов’язань стосовно Конвенції про заборону застосування, накопичення, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їх знищення.

Навіть в умовах бойових дій на Донбасі в протидії з російськими гібридними формуваннями, усі інженерні боєприпаси використовуються виключно в контрольованому режимі.

Як і раніше, міни знищуються на Павлоградському хімічному заводі.

У січні 2012 року Верховною Радою (Парламентом) України був прийнятий Закон України про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та організацією НАТО з технічного обслуговування і постачання (NAMSO) про демілітаризацію стрілецької зброї та легких озброєнь, звичайних боєприпасів та протипіхотних мін типу ПФМ-1(С).

У лютому 2013 року було підписано Рамкову угоду між NSPA, МОУ України та Павлоградським хімічним заводом про знищення протипіхотних мін ПФМ-1(С). За короткий період за кошти НАТО було знищено 332 352 мін.

В грудні 2014 року, між NSPA та ЄС було підписано угоду про внесок Євросоюзу в цей проєкт. Після цього підписання знищення небезпечних мін здійснюється за рахунок спільного фінансування НАТО та ЄС. Слід зазначити, що Україна також надає свій суттєвий внесок у фінансування робіт, покриваючи баланс у вартості робіт. Крім того, Україна відповідальна за практичне виконання робіт з дотриманням європейських вимог до охорони праці та навколишнього середовища. Для створення безпечних умов виконання робіт Норвегія надала технічну допомогу українському контрактору, профінансувавши придбання та установку фільтраційної системи вартістю до 1 млн доларів США.

У листопаді 2016 було Україна провела урочисту церемонію, присвячену знищенню 1 млн протипіхотних мін типу ПФМ-1(С).

Вже у вересні 2018-го Україна ліквідувала 2 млн протипіхотних мін, а через два роки ця цифра сягнула 3 млн одиниць.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають