9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 24 Березня, 2023

Україна і Туреччина підписали рамкову угоду про будівництво двох корветів

Україна підписала з Туреччиною рамкову угоду про будівництво двох корветів класу Ada для потреб Військово-морських сил ЗС України.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Контракт на будівництво не названої кількості корветів Міністерство оборони України уклало з турецькими компаніями в грудні 2020 року.

На фінансування проєкту у 2021 році передбачили 3,8 млрд грн.

“Підписана рамкова угода, ведуться підготовчі роботи для того, щоб почати будівництво”, – розказав в ефірі телеканалу «ДОМ» Генеральний консул України в Стамбулі Олександр Гаман.

Озвучена ним інформація про підготовку будівництва суперечить озвученій від президента України Володимира Зеленського на урочистостях до дня ВМС ЗС України 4 липня 2021 року, що для національного флоту вже заклали корпус корвету.

blank

Так само цю інформацію озвучив і Командувач ВМС України Олексій Неїжпапа у своєму привітанні.

Відомо, що турецька сторона обрала у якості українського підрядника завод «Океан» в Миколаєві, проте багато технічних деталей залишаються не відомими, як, наприклад, Міноборони станом на лютий 2021 року не обрало озброєння для корвета ADA.

blank

Міністерство оборони планує встановлювати на сучасний корвет морську версію радянського гелікоптера Мі-2, яку поки що не створили, але планують розробити на підприємстві «Мотор Січ».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають