9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 19 Серпня, 2022

Україна і Польща нарощують ВТС за програмою міні-ударних БПЛА Warmate

Україна планує почати оснащення Збройних сил міні-ударними БПЛА Warmate розробки польської WB Electronics.

Як повідомив польсько-український портал Pol-Ukr, в ході минулої на початку вересня в Кельце (Польща) міжнародної оборонної MSPO-2017, українською та польською сторонами підписано угоду, що передбачає поставку БПЛА Warmate в інтересах ЗС України. Разом з тим, статус і деталі підписаної угоди видання не уточнює.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

За даними з відкритих джерел, Україна і Польща реалізують військово-технічне співробітництво (ВТС) за програмою міні-ударних БПЛА Warmate з 2016 року: в рамках підписаного в березні 2016 року ліцензійної угоди між WB Electronics і ПАТ “ЧeЗаРа” (Чернігів), в Україна готується серійне виробництво БПЛА Warmate.

За даними джерел агентства “Інтерфакс-Україна” в оборонному секторі, на сьогоднішній день випробування держзамовника виготовлених в Україні БПЛА Warmate з допрацьованим ударним компонентом знаходяться в завершальній стадії.

БПЛА Warmate є одним з популярних останнім часом ударних БПЛА- “камікадзе” одноразового дії. За даними польського розробника, це мініатюрний БПЛА вагою 4 кг з електродвигуном і складним крилом, оснащений бойовою частиною масою 0,7 кг – кумулятивної боєголовкою GK-1 (бронепробиваемость 100-120 мм), або осколкової GO-1 (містить 300 гр ТНТ) .

Дальність польоту БПЛА – до 10 км, час баражування – до 30 хв., Швидкість – до 150 км / ч. Висота польоту – від 30 до 3000 м. Запуск проводиться пневматично з контейнерної пускової установки, як переносний однозарядної, так і возить 21- і 40-зарядних.

Як повідомлялося, Україна і Польща активізували ВТС в новій геополітичній ситуації і в даний час відпрацьовують плани співпраці, в тому числі, в області спільного створення високоточної наземного озброєння, засобів ППО, безпілотної техніки, спільну модернізацію авіа- і бронетехніки. В якості перспективних напрямів двостороннього ВТС розглядаються також спільна модернізація озброєнь на ринках третіх країн, а також спільне просування нових озброєнь на ринок країн НАТО.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають