9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Березня, 2023

Україна і Норвегія працюють над створенням 3D міношукача

Команда вчених з України та [wiki title=”Норвегія”]Норвегії[/wiki] працює над створенням 3D [wiki title=”міношукач”]міношукача[/wiki], який зможе знаходити пластикові міни на глибині до півтора метру.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства освіти і науки України. Передає Фінанси.

Повідомляється, що в рамках Програми НАТО “Наука заради миру і безпеки” над розробкою міношукача працює міжнародна команда з представників НТУУ “КПІ їм. Ігоря Сікорського”, Норвезького університету науки і технологій та компанії UARPA. Зокрема, сьогодні було представлено робочий прототип 3D міношукача – ручний георадар.

“Надалі до нього буде писатися софт, який зробить з цього пристрою 3D міношукач”, – розповів один з учасників проекту Юрій Войтенко.

Розробка базується на мікросхемі розміром 5 на 5 мм, що дає пристрою перевагу в розмірі і компактності. Міношукач буде працювати від батарейок. У проекті застосовані не використовувані раніше в локації сигнали і спеціальні антени, що підвищує чутливість приймачів. Причому розпізнаватися будуть міни та вибухові пристрої не тільки із заліза, але і з пластику.

Програмне забезпечення дозволить міношукачу відтворювати тривимірне зображення знайденого предмета і виводити його на екран. Крім того, відповідний софт дозволить приладу порівнювати отриману ним інформацію з тією, яка буде занесена в базу даних.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають