9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 18 Серпня, 2022

Україна активно модернізує армійський бронетранспортер БТР-4

Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова, що входить до складу концерну УкрОборонПром, активно розвиває нову модифікацію БТР-4МВ1

Під час міжнародної виставки “Зброя та безпека 2017” у Києві в жовтні відбулася презентація нової версії бронетранспортера БТР-4. Новий бронетранспортер отримав назву БТР-4МВ1. Ця модифікація отримала значні покращені характеристики на фоні його попередника БТР-4. Основні вдосконалення включають у себе новий рівень захисту, технічні зміни у передній частині корпусу та удосконалене бортове бронювання.

Оновлена система захисту бронетранспортера захищає його від куль та інших видів стрілкової зброї за стандартами НАТО STANAG. Розробники використали модульне розташування броні на новій модифікації БТР-4. Таке рішення дозволяє швидко змінити броньовий модуль, якщо старий буде пошкоджено або він вийде із ладу. Використовуючи набагато кращий захист ніж БТР-4, БТР-4МВ1 може витримати ведення вогню з РПГ.

Технічні характеристики БТР-4МВ1:

Вага 24700 кг
Колісна база 8*8
Двигун Deutz
Трансмісія Alisson
Кількість десантних місць 6 (максимальна)
Швидкість по перечіченній місцевості 50 км/год
Максимальна швидкість 110 км/год
Швидкість руху по воді 10 км/год

Нові технічні рішення забезпечують безпеку екіпажу бронетранспортера під час підриву на мінах та вибухових пристроях. Ззаду броньована  бойова машина має задню рампу з дверми для входу та виходу десанту. Екіпаж бронетранспортера складається з трьох осіб: механік-водій, оператор бойового модуля та командир. БТР може взяти для перевезення ще 6 солдатів.

blank
Фото: Ділан Малясов

БТР-4МВ оснащений німецьким двигуном Deutz та американською трансмісією Alisson. Він здатний розганятися до швидкості 110 км/год на рівних дорогах. За інформацією заводу-виробника, вага транспортного засобу сягає 24-25 тонн, що на 2-3 тони більше, ніж у БТР-4. Крім того, БТР-4МВ1 зберіг можливість подолання водних перешкод, зі швидкістю до 10 км/год.

blank
Фото: Ділан Малясов

БТР-4МВ1 також отримав нове оптико-електронне обладнання з потужним тепловим зображувачем, а також високоточну цифрову систему управління вогнем. Нове оптичне обладнання розроблене та виготовляється підприємством “Ізюмський приладобудівний завод”, який входить до складу Державного концерну “УкрОборонПром”. Основною перевагою нового прицілу OEP-VN став новий високочутливий тепловізор, здатний виявляти цілі на відстані близько 5 км. Це дозволяє БТР-4МВ1 знищувати ворога на максимально далекій відстані, навіть вночі та в складних погодних умовах, це значно розширює бойові можливості БТР-4МВ1.

Бронетранспортер озброюється згідно з побажаннями замовника.

Після серії випробувань БТР можна прийняти на службу Збройних Сил України. Також УкрОборонПром готовий виготовляти нову броньовану  машину БТР-4МВ1 для іноземних замовників.

ДжерелоDefence-Blog

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають