9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 18 Січня, 2022

Українські модифікації ПЗРК

В Україні розробляється вітчизняний ПЗРК «Колібрі» та проведені роботи з модернізації радянських ПЗРК “Стріла-2” та “Ігла-1”.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Військовий навігатор України.

Після розпаду СРСР Україна у спадок дісталася просто величезна кількість комплексів “Стріла-2” та “Ігла-1”. Розуміючи фізичне і моральне старіння основного протиповітряної комплексу, “Укроборонпром” ще в 2012 р представив проект модернізації ПЗРК. Нові системи отримали назву “Стріла-2 мм” і “Ігла-1М”.

Українські модифікації ПЗРК
“Стріла-2 мм” і “Ігла-1М”

Якісні характеристики модернізованих ПЗРК забезпечуються за рахунок нових модифікацій головок самонаведення (ГСН) розробки Казенного підприємства Центральне конструкторське бюро (ЦКБ) «Арсенал» – ОГС 36-45 для ПЗРК «Стріла-2ММ» та ОГС УА-424 для ПЗРК «Ігла-1М».

Зазначені ГСН головним чином і забезпечують характеристики модернізованих комплексів. Так, «Стріла-2ММ» здатна ефективно вести вогонь по літаках і вертольотах на зустрічному курсі, оптична ГСН забезпечує комплексний захист від помилкових інфрачервоних (ІЧ) цілей і природних перешкод, підвищена боєздатність в умовах постановки організованих завад. ОГС УА-424 забезпечує для ПЗРК «Ігла-1М» ефективний захист від завад, створюваних ІЧ-пристроями, підвищену ймовірність ураження цілі, а головне – значне збільшення дальності стрільби по цілі на зустрічному курсі.

Також для модернізованих комплексів «Павлоградським Хімічним Заводом» розроблено нове тверде паливо, яке не тільки підвищує дальність ракети, а й дозволяє їй маневрувати в польоті.

В Україні також проведена модернізація ПЗРК «Ігла» у комплексі, який отримав найменування «336-24». Тут основу модернізації склало вдосконалення головної частини в ЦКБ «Арсенал». За розрахунками розробників ГСН, яка прийде на зміну інфрачервоної голівці самонаведення 9Е418, повинна забезпечити модернізованому ПЗРК підвищені тактико-технічні властивості в порівнянні з серійними зразками таких ПЗРК, як Stinger, «Ігла-1» і «Ігла», не кажучи вже про «Стрілу-2М». Наприклад, якщо у «Ігли», коефіцієнт ймовірності ураження цілі в складній завадовій обстановці складає 0,1, то для ПЗРК «336-24» він дорівнює 0,4 – 0,6. Дальність дії комплексу «336-24» складає 5200 м.

З огляду на сьогоднішнє фінансування, програма розвитку сил ППО ближньої дії цілком відповідає вимогам військових по насиченню бойових порядків сухопутних військ ефективними засобами ППО.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають