9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 8 Грудня, 2022

У Житомирі розробляють та випробовують нову модернізацію БМП-1

Державне підприємство «Житомирський бронетанковий завод», яке входить до складу державного концерну «Укроборонпром», випробовує власну версію модернізації бойової машини піхоти БМП-1.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

У Житомирі, 14 жовтня, на майдані Корольова працювала виставка озброєння та військової техніки. Захід був приурочений до Дня захисників і захисниць України.

На виставці були представлені безпілотні літальні апарати (БПЛА), міномети та гармати й зразки колісної та гусеничної бронетехніки.

Про експозицію військової техніки журналістам розповів керівник Житомирського бронетанкового заводу Геннадій Гращенков:

Колісна техніка була представлена БТР-4, розробки та виробництва Харківського конструкторського бюро з машинобудування. І БТР-3, що виготовлений Київським бронетанковим заводом.

Серед гусеничної техніки були показані БМП-2, яка була відремонтована на Житомирському бронетанковому заводі. І броньована ремонтно-евакуаційна машина БРЕМ-2, що свого часу була розроблена на місцевому підприємстві, яка зараз відновлюється та постачається до Збройних Сил України.

blank
Виставка озброєння та військової техніки у Житомирі 14 жовтня 2021. Фото: ЖБТЗ

Зокрема, Гращенков повідомив про модернізовану фахівцями місцевого бронетанкового заводу, бойову машину піхоти БМП-1, яка зараз проходить випробування.

“Бойова машина була модернізована шляхом установки нового бойового модуля – також наша розробка, яка зараз проходить цикл випробувань”, – сказав керівник бронетанкового заводу.

Судячи з оприлюднених фото, на модернізованій БМП-1 була замінена «класична» башта з 73-мм гладкоствольною гарматою «Грім». Замість неї бойова машина отримала нову башту з 30-мм автоматичною гарматою (2А42/ЗТМ-2) аналогічну тій, що застосовується на БМП-2.

blank
Виставка озброєння та військової техніки у Житомирі 14 жовтня 2021. Фото: Житомир.info

Башта залишилася одномісною, і вона візуально схожа на бойове відділення бойової машини десанту БМД-2 з додатково навареними у лобовій частині мортирами для постановки димових завіс.

Оновлена машина отримала кращу можливість боротися і з важкою бронетехнікою противника шляхом встановлення спареної пускової установки протитанкових керованих ракет.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають