9.5 C
Alba Iulia
Середа, 8 Грудня, 2021

У Запоріжжі серійно модернізують РЛС 36Д6 для Збройних сил України

На НВК “Іскра” продовжується постачання Повітряним силам Збройних сил України модернізованих мобільних трикоординатних радіолокаторів кругового огляду 35Д6М.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Це остання з версій відомих РЛС 19Ж6 80-х років, які широко розповсюджені в пострадянських країнах та є важливою складовою частиною сил ППО (зокрема входять до складу комплексів С-300).

На відміну від старих версій 19Ж6 (наприклад таких, що вірменські сили залучили під час недавніх боїв у Нагірному Карабасі), оновлений український радіолокатор має набагато більш потужні характеристики.

“Після повної модернізації до рівня 36Д6М, замовник фактично отримує сучасну станцію з новими можливостями. Для порівняння: РЛС 19Ж6 була здатна виявляти цілі на дальностях лише до 150 км, після модернізації замовник отримує станцію з дальністю виявлення до 360 км”, – розповів в інтерв’ю інформаційному агенству “Оборонно-промисловий кур’єр” головний конструктор оглядових радарів НВК “Іскра” Дмитро Семенов.

Окрім дальності, нова станція на порядок перевершує старий зразок РЛС за кількістю супроводжуваних цілей (понад 300 проти 32).

blank
Виготовлена в рамках ДОЗ-2020 РЛС 35Д6М Фото: ДК «Укроборонпром»

Однак на підприємстві відзначають, що об’єми замовлень від Міноборони набагато менші, ніж можливості підприємства з виробництва.

“Цього року підприємство має контракти з МОУ як на ремонт та модернізацію РЛС, так і на постачання нової радіолокаційної техніки. На жаль, об’єми замовлень менші, ніж ми очікували. Повне завантаження виробничих потужностей нашого підприємства дозволило б переоснащувати Збройні Сили значно швидшими темпами, ніж зараз”, – відзначив Дмитро Семенов.

Нагадаємо, крім модернізації РЛС та постачання нових контрбатарейних радарів у цьому році КП “НВК “Іскра” планує провести державні випробування нової перспективної радіолокаційної станції S-діапазону 80К6КС1. Також представники підприємства очікують замовлення на розробку адаптованого для потреб ЗСУ мобільного 3D радіолокатору кругового огляду 90К6Е.

Також зазначимо, що раніше було повідомлено про виконання КП “НВК “Іскра” замовлення Збройних сил України на виробництво та постачання двох контрбатарейних радарів “Зоопарк-3”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають