9.5 C
Alba Iulia
Середа, 19 Січня, 2022

У Техасі виробляють гранатомети для України

У «Спецтехноекспорті» розглядають поставки американських 40 мм-гранатометів PSRL для силових структур України як частину стратегії двостороннього ВТС із США

На державному підприємстві «Спецтехноекспорт» розглядають розпочаті в 2017 році в рамках відповідної ліцензії Держдепартаменту США поставки українським силовим структурам 40-мм ручних протитанкових гранатометів PSRL американської Air Tronic дальністю 1 км як частину стратегії двостороннього ВТС Києва і Вашингтона.

Як уточнюється в поширеному в понеділок повідомленні прес-служби компанії, закупівля в інтересах силових структур країни американського модернізованого аналога радянських протитанкових РПГ-1 – гранатометів PSRL американської Air Tronic USA – забезпечена «Спецтехноекспортом» у рамках угоди, підписаної з американською компанією в 2016 році на основі спеціальної експортної ліцензії Держдепартаменту США за погодженням з українськими уповноваженими держорганами. Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Голос Америки.

http://www.youtube.com/watch?v=VBZ2C4Go1pw

«Відповідна угода між ДП «Спецтехноекспорт» і AirTronic USA була підписана в 2016 році і продовжує свою дію в 2017 році. Обсяги і вартість поставок не розголошуються. Проект реалізується в рамках експортної ліцензії DDTC DSP-5 Державного департаменту США і за відповідним погодженням українських державних органів», – повідомляє прес-служба.

Уточнюючи деталі проекту з американської Air Tronic USA на своїй сторінці в Facebook, директор «Спецтехноекспорту» Павло Барбул акцентував: «Вироби поставляються виключно на потреби українських силових підрозділів для використання в оборонних цілях».

Як підкреслює глава «Спецтехноекспорту», підписання угоди з двостороннього ВТС забезпечено в тісній координації з Держдепом США і Пентагоном. За його словами, сторони «ройшли нелегкий шлях від переговорів до підписання угоди про постачання на тлі всіх складнощів і геополітичних ігор різних держав».

«Упевнений: незважаючи на всі труднощі та перешкоди, ми на правильному шляху», – додає глава «Спецтехноекспорту».

ДП «Державне госпрозрахункове зовнішньоторговельне підприємство» (ДГЗП) «Спецтехноекспорт» – один з провідних спецекспортерів України. З грудня 2010 року за рішенням уряду входить до складу держконцерну «Укроборонпром».

За даними з відкритих джерел, в рамках підписаного в листопаді 2016 року контракту між AirTronic USA і ДП «Спецтехноекспорт» обсягом близько $ 0,55 млн американська сторона в 2017 році забезпечить поставку в інтересах українських силових структур 100 пускових установок ручних протитанкових гранатометів PSRL-1.

PSRL-1 – створена на замовлення сил спеціального призначення США модернізована версія радянського протитанкового ручного гранатомета РПГ-1 калібру 40 мм. Вироблений з використанням нових матеріалів американський аналог має, в тому числі, збільшену до 1-1,2 км дальність стрільби, збільшений до 1 тис. пострілів ресурс.

Як повідомлялося, можливість надання Україні летального оборонного озброєння в якості військової допомоги закріплена в прийнятому в травні Конгресом США держбюджеті на 2017 рік. Згідно з документом, Вашингтон може направити на військову допомогу Україні в 2017 році $ 150 млн. Закон окремо визначає, що виділені кошти не можуть бути спрямовані на закупівлю або передачу переносних зенітно-ракетних комплексів.

Погоджений на початку листопада 2017 року проект оборонного бюджету США на 2018 рік передбачає виділення Україні $ 350 млн в якості допомоги на забезпечення безпеки, включаючи кошти на поставки оборонного летального озброєння.

C 2014 року обсяг військової допомоги США Україні, за даними американської сторони, оцінюється більш ніж в $ 600 млн. Надана допомога включала, в тому числі, позашляховики HMMWV, контрбатарейні радари AN / TPQ-36/49, малі розвідувальні БПЛА RQ-11B Raven, засоби захищеного зв’язку.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають