9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 30 Листопада, 2021

У Шостці придумали заходи для відновлення виробництва на пороховому заводі «Зірка»

У Шостці придумали як відновити виробництво на заводі на КП «Шосткинський казенний завод «Зірка».

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Шосткинська міська рада пропонує створити Державне підприємство «Пороховий завод «Зірка» на фондах наявного заводу.

У цей час Казенне підприємство «Шосткинський казенний завод «Зірка» буде перебувати в стадії банкрутства до повного погашення боргів по заробітній платі працівникам

Нещодавно місцева влада направила звернення до Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України та «Укроборонпрому» щодо створення Державного підприємства «Пороховий завод «Зірка».

«Одним з шляхів розвитку підприємства КП «ШКЗ «Зірка» є будівництво малотоннажної лінії з виробництва піроксилінових порохів. З цією метою пропонується утворення Державного підприємства «Пороховий завод «Зірка», – йдеться у зверненні депутатів міської ради.

blank

У Державному концерні «Укроборонпром» підтримують ініціативу щодо створення ДП «Пороховий завод «Зірка» та таким чином запустити виробництво на підприємстві.

У березні стало відомо, що на заводі «Зірка у Шостці відновлять виробництво піроксилінових порохів.

Директор дивізіону високоточних озброєнь і боєприпасів ДК «Укроборонпром» Андрій Артюшенко розказав, що для цього є відповідна державна програма.

За нею на найстарішому підприємстві Державного концерну «Укроборонпром» буде створена технологічна лінія з малотоннажного виробництва піроксилінових порохів.

«Є програма державна, ми вже підтвердили державною атестацією проєкт, у цьому році програма буде реанімована і ми розпочинаємо створення технологічної лінії по створенню малотоннажного виробництва піроксилінових порохів», – прокоментував стан справ на Казенному підприємстві.

Шосткинський казенний завод «Зірка» був заснований у 1771 році для забезпечення потреб держави в димних порохах.

Надалі на підприємстві було освоєно випуск за повним циклом виробництва піроксилінових порохів та зарядів до виробництва піроксилінових порохів, зарядів до артилерійських систем і зарядів зі згоряючою гільзою до танкових пострілів.

У жовтні 2017 року пресслужба підприємства у Facebook повідомила про роботи з відпрацювання технології виробництва переробних порохів.

Завдяки цій технології завод матиме можливість використовувати порохи, вироблені в результаті утилізації боєприпасів.

Лабораторію для проведення дослідницьких робіт надав Державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів (ДержНДІХП). На самому ДержНДІХП зараз готується дослідне виробництво порохів та метальних зарядів нового типу.

У цьому році планується перейти на власне виробництво на фондах інституту піроксилінових порохів в обсязі 20 тонн на рік.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають