9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

У Миколаєві розробили новий десантний катер для ВМС України

ДП “Дослідно-проектний центр кораблебудування”, яке входить до складу ДК “Укроборонпром”, оприлюднило дані про новий проєкт десантного катера, що здатний перевозити й десантувати на узбережжя не тільки піхоту, а й одразу кілька одиниць важкої бронетехніки.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Таке судно, на відміну від “закритих” малих катерів типу БДШК “Кентавр-ЛК” чи нещодавно представленого алюмінієвого “Пелікану” при порівняно невеликих розмірах та тоннажності може транспортувати два п’ятдесятитонних танки або три БТР-4Е.

Новий катер може вважатися подальшим розвитком відомого радянського проєкту 1176 (за функціоналом), єдиним представником якого у Військово-морських силах України є десантний катер L434 “Сватове” (ВМФ РФ наразі експлуатує 13 таких катерів, два з них у складі Чорноморського флоту).

blank
ТТХ десантного катера “Тайпан” від ДПЦК

Як відзначили в ДПЦК, коментуючи можливості своєї розробки, “Тайпан”, за побажаннями представників ВМС України, зробили вдвічі більш швидким за радянський аналог – 24 вузли проти 11,5 вузлів у катерів проєкту 1176.

Хоч новий катер не набагато довший за «Сватове» (30 метрів проти 24,5) він чи не у тричі більший за тоннажністю (276 тонн проти 107,3 тонни). Відповідно транспортні можливості “Тайпану” теж набагато більші – можливість перевезення 2-3 одиниць бронетехніки або до 150 морпіхів проти однієї одиниці важкої бронетехніки (чи двох невеликих ББМ 4х4) або 20 морських піхотинців у ДК проєкту 1176.

blank
Десантний катер «Сватове» під час навчань з підрозділом 88-го батальйону морської піхоти Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Також катер, на відміну від радянського попередника, передбачає оснащення його озброєнням – двома бойовими модулями з великокаліберними кулеметами 12,7 мм та двома кулеметами такого ж калібру з ручним керуванням.

Представники ДПЦК зауважили, що катери проєкту “Тайпан” конструктивно досить прості й при замовленні легко та швидко можуть бути побудовані на українських верфях (наприклад “Нібулон” або “Океан”). До того ж вони порівняно недорогі – за приблизною попередньою оцінкою вартість серійного катера складе $7-10 млн.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають