9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 30 Вересня, 2022

У Міноборони створили агенцію оборонних закупівель

Міністерство оборони України створило Агенцію оборонних закупівель, як єдиний національний орган, що забезпечує централізовану закупівлю товарів, робіт і послуг у сфері національної безпеки та оборони.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UMP.

Агенція створена у вигляді державного підприємства, яке має право створювати філії, представництва та інші відокремлені підрозділи, в тому числі й за межами України. Крім того, агенція може бути засновником інших юридичних осіб будь-яких організаційно-правових форм. Статутний капітал нового держпідприємства складає 1 мільйон гривень.

blank
Партія SMAW-D для ЗС України. Фото: DVIDS/Mauricio Campino

У статуті підприємства зазначається, що воно утворене з метою створення інтегрованої системи закупівель в Міністерстві оборони України, забезпечення життєвого циклу продукції оборонного призначення, укладання компенсацій (офсетних) угод, визначення етапності виконання договорів (контрактів) із забезпечення продукцією оборонного призначення, а також одержання прибутку від здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, у тому числі оборонного призначення, для гарантованого забезпечення потреб Міністерства оборони України та Збройних Сил України, реалізації та забезпечення виконання державних цільових програм, у тому числі в якості служби державного замовника у сфері оборони, здійснення державних оборонних закупівель, реалізації взаємодії зі спеціалізованими організаціями, забезпечення ефективного використання державного майна та коштів Державного бюджету України.

blank
Майданчик компанії Wtórplast S.A. на якому зберігалися оплачені Україною бойові машини / Фото: ТСН

Серед іншого, на Агенцію покладається імпорт товарів військового призначення, а також товарів, які містять відомості, що становлять державну таємницю.

Нове підприємство здійснюватиме закупівлі в інтересах всіх військових формувань України.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають