9.5 C
Alba Iulia
Середа, 6 Грудня, 2023

У Києві запустили виробництво тактичного безпілотника «Шкіпер» (фото)

Інженери SpecAero створили оперативно-тактичний розвідувальний комплекс «Шкіпер», що складається з наземної станції та двох дронів.

Безпілотник створено за конструкцією “літаюче крило”, передає Промисловий Портал з посиланням на BuildingTECH.

Перевагами комплексу є збільшена живучість від пошкоджень завдяки конструкції та можливість планувати та великі відстані з вимкненим двигуном. Якщо безпілотник втрачає зв’язок з оператором, він за кілька секунд починає реалізовувати програму «Повернутися додому» автоматично за інерційною системою, магнітним компасом та загальною навігацією.

БПЛА «Шкіпер» починає політ зі стартової платформи з леєром, що додається в комплексі. Крім того, SpecAero обов’язково пропонує та включає при покупці комплексу навчання для екіпажу. За словами керівника компанії, це зменшує втрати безпілотника через помилку пілота.

Безпілотник “Шкіпер” від компанії SpecAero

Безпілотник може перебувати у повітрі близько 2 годин з дальністю до 80 км. На піковій відстані за 40 км від оператора інженери зберегли управління, телеметрію та відеосигнал.

“Шкіпер” протестований під дією РЕБ – фахівці намагалися заглушити безпілотник, але не змогли. Виносні антени керування можна встановлювати на відстані близько 30 метрів від оператора для підвищення рівня безпеки.

Комплекс використовує авторську платформу F23, розроблену SpecAero. Частоти, на яких працює «Шкіпер», розробники не розголошують, але зазначають, що вони нестандартні та захищені.

Безпілотник “Шкіпер” від компанії SpecAero

Крім того, конструктори використовують технічну навігацію способом тріангуляції, визначають місцезнаходження, об’єкт, місце розташування борту без GPS. А також постійно удосконалюють безпілотник, вони впровадили систему захисту аналогового відео. На відміну від цифри, аналоговий зв’язок може витримувати перешкоди, зменшувати якість картинки, погіршувати, але при цьому продовжувати працювати.

Конструктори виготовили вже 10 комплексів, 6 з них перебувають на фронті. “Шкіпер”, за словами керівника компанії, вже довів свою ефективність у зоні бойових дій.

Останні новини:

Зараз читають