9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Листопада, 2023

У Києві пройшов Перший Міжнародний Форум Оборонних Індустрій (підсумки)

29 вересня у Києві відбувся Перший Міжнародний Форум Оборонних Індустрій (DFNC1), що об’єднав 252 компанії з понад 30 країн, які виробляють повний спектр озброєння, військової техніки та оборонних систем.

Передає Промисловий Портал з посиланням на пресслужбу Міноборони.

Форум спільно організували три міністерства: Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості, Міністерство оборони та Міністерство закордонних справ.

В Україні подія такого масштабу відбулася вперше. Участь у заході взяли виробники танків, артилерії, дронів, боєприпасів, розробники інноваційного програмного забезпечення та власники унікальних складних технологій з держав-партнерів. Крім того, долучилися українські державні та приватні підприємства оборонно-промислового комплексу – як розгалужені групи компаній, так і defence-tech стартапи.

Ключове гасло DFNC1 – будуємо арсенал вільного світу разом, адже свобода потребує сили, щоб захиститися від тиранії.

Міжнародний Форум Оборонних Індустрій відкрив Президент України Володимир Зеленський. Глава держави відзначив, що саме зараз і саме в Україні визначається на десятиліття вперед, якими будуть найпотужніші оборонно-промислові комплекси, їх пріоритети та стандарти оборони у світі.

blank
Фото: Міноборони

Перед гостями виступили Голова Офісу Президента України Андрій Єрмак, Прем’єр-Міністр Денис Шмигаль, Міністр оборони Рустем Умєров, Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін. Зі спеціальними відеозверненнями виступили Високий представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг та представники країн-партнерів. Виступив з промовою Ерік Шмідт, засновник Schmidt Futures.

Почесними спікерами Форуму стали Міністр оборони Словаччини Мартін Скленар та Заступниця Генерального секретаря НАТО Венді Гілмор.

У своїх виступах українські посадовці висловили вдячність партнерам за підтримку України та переконання у великих нових можливостях, які відкриває Форум. Зокрема, у виробництві такої кількості зброї, яка дозволить задовольнити всі безпекові потреби нашої держави та її партнерів.

blank
Демонстративне фото САУ 2С22 «Богдана». Фото: NAUDI

Україна має необхідну базу, щоб побудувати потужний оборонно-промисловий комплекс. На українських підприємствах вже виробляються артилерійські боєприпаси та набої, артилерійські системи натовського калібру 155 мм, а також унікальні автоматизовані системи: морські дрони, БпЛА великої дальності, ракети, протитанкові комплекси, які ефективно використовуються на фронті. Темпи розвитку українського виробництва та українських технологій постійно зростають.

Оборонна промисловість є одним із ключових компонентів розвитку економіки України. В рамках Форуму українська сторона підписала 20 документів з іноземними партнерами.

blank

Йдеться про угоди та меморандуми про виготовлення дронів, ремонт та виробництво бронетехніки та боєприпасів. Серед форматів співпраці – спільне виробництво, обмін технологіями, постачання комплектуючих. Оборонна співпраця з Україною – це рівноцінне партнерство, яке посилює всі сторони.

Локалізація виробництва в Україні дозволить залучати широке коло технологій, ідей, рішень та отримувати озброєння, випробуване у реальних бойових умовах.

Під час Міжнародного Форуму Оборонних Індустрій Президент України Володимир Зеленський анонсував низку нових ініціатив для зміцнення оборонної співпраці.

- Advertisement -

Так, з метою підвищення інвестиційної привабливості оборонної промисловості України, для галузі буде введений спеціальний економічний режим. Його розробка покладена на Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості, Міністерство оборони та Міністерство економіки. Детальний план буде презентований до кінця року.

blank
Крила для БПЛА із сонячними панелями від волонтерської групи Samson. Фото: Промисловий Портал

Також буде створений спеціальний Оборонний фонд, яким оперуватиме Міністерство оборони. Він поповнюватиметься коштом дивідендів оборонних підприємств та прибутку від продажу конфіскованих активів РФ. Кошти розподілятимуться за трьома напрямами: підтримка воїнів, військова інфраструктура та розробка нових технологій. Це дозволить Міноборони залучити ще одне джерело фінансування – додатково до держбюджету та приватних інвестицій.

blank
Надзвукова авіаційна ракета «Блискавка» Стопкадр з відео КБ «Південне»

Важливою подією форуму стало створення Альянсу оборонних індустрій, долучитися до якого може кожен виробник озброєння та військової техніки з різних країн світу. На момент закриття Форуму до Альянсу оборонних індустрій долучилося 38 компаній з 19 країн.

В рамках Форуму відбулися двосторонні та багатосторонні зустрічі керівництва держави з представниками держав-партнерів України та іноземних оборонних підприємств.

Останні новини:

Зараз читають