У Харкові, на одному з підприємств військово-промислового комплексу, опрацьовують встановлення бойового модуля «Парус» на бойову машину піхоти.
Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.
Спеціалісти Державного підприємства «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова» вже виготовили дослідний зразок.
Дистанційно керований бойовий модуль «Парус» встановлюється на бойових броньованих машинах, у першу чергу на базу бронетранспортера БТР-4 різних модифікацій.
У модулі встановлена 30-мм гармата КБА-1, 30-мм автоматичний гранатомет, 7,62-мм кулемет КТ-7,62 та комплекс керованого озброєння «Бар’єр» з двома ракетами.

Будова блоку озброєння модуля:
- ПТРК “Бар’єр”;
- Приціл наведення ПТРК ПН-Б;
- Люки для обслуговування і заряджання магазинів;
- Механізм урівноваження;
- Прилад спостереження командира;
- Оптико-електронний модуль навідника;
- Гранатомет АГ-17;
- Кулемет КТ-7,62
- Система постановки завіс;
- Башта;
- Гармата 30 мм ЗТМ-1
Призначений для боротьби з броньованими та неброньованими цілями.
Ще у липні 2020 року Генеральний штаб ЗСУ звітував про порівняльні випробування БМП-1 з вітчизняними бойовими модулями, у тому числі «Парус».
Проте публічно на фото його не було продемонстровано, але були інші – «Спис», «Шквал» та «Стилет».

Випробування проходили із залученням фахівців Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки (ДНДІ ВС ОВТ), який розташований у Чернігові.
Крім того, на Державному підприємстві «Шепетівський ремонтний завод» проводять роботи з встановлення артилерійської частини 2С9 «НОНА» та шасі БМП/БРМ.

Таким чином в Україні реалізують концепцію радянської самохідної артилерійської установки 2С17-2 «Нона-СВ».