9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

У Франції спустили на воду перший патрульний катер для Морської охорони України

У четвер, 9 грудня, у Франції спустили на воду перший патрульний катер FPB 98 MKI, збудований компанією OCEA для Морської охорони Державної прикордонної служби України.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Naval Pages.

Наразі завершуються остаточні роботи з монтажу, налагоджування та підготовки обладнання корабля до швартових випробувань. Прибуття його в Україну очікується навесні, після проведення ходових випробувань.

Нагадаємо, що за умовами угоди 2019 року, українські прикордонники отримають 20 катерів FPB 98 MKI (які у Прикордонній службі класифікуються, як кораблі морської охорони спеціального призначення), 15 з них побудують у Франції. Ще п’ять побудують у Миколаєві. Відповідний контракт між французькою суднобудівною компанією OCEA та українською компанією «Нібулон» було підписано 30 листопада 2021 року.

За інформацією оприлюдненою МВС України, кожне судно буде оснащене сучасними системами оптико-електронного спостереження, RIB-човнами для оглядових груп прикордонників, а також вітчизняним озброєнням: артилерійською установкою і кулеметами.

Патрульний катер Ocea FPB 98 MKI

Якщо з артилерійською установкою наразі ще не зрозуміло, то з кулеметами ситуація вже прояснилася — катери FPB 98 MKI отримають кормовий кулемет типу ДШКМ.

Зокрема 24 листопада 2021 року було підписано договір між 1-м загоном морської охорони та ДП «Дослідно-проектний центр кораблебудування» щодо розроблення проєктної документації на монтаж 12,7-мм кулемета ДШКМ, на новозбудовані кораблі морської охорони спеціального призначення типу ОСЕА FPB 98 MK1.

Останні новини:

Зараз читають