9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 6 Грудня, 2022

У Держоборонзамовленні на 2020 рік не передбачено замовлення БТР-3

Наймасовіший та найпопулярнішій у світі український БТР-3, яких було виготовлено понад 700 одиниць, виявився непотрібним для українського війська.

Державним оборонним замовленням на 2020 рік не передбачена закупівля БТР-3, а його виробник – “Київський бронетанковий завод”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, у найближчий час перейде на триденний робочий тиждень. Про це Defense Express повідомили декілька незалежних джерел в оборонно-промисловому комплексі та оборонних відомствах України. Передає Національний Промисловий Портал.

Це ставить під питання не тільки процес оновлення бойової техніки української армії, але й існування “Київського бронетанкового заводу”, який є серійним виробником БТР-3.

blank

Маємо також зазначити, що цю ситуацію вже можливо назвати системною, бо у минулому 2019 році українськими силовими структурами було передано лише п’ять БТР-3. Для порівняння, у попередніх роках “Київський бронетанковий завод” виготовляв ці бронетранспортери десятками.

Загальна кількість виготовлених БТР-3 становить понад 700 одиниць. З них приблизно 600 було виготовлено на замовлення Об’єднаних Арабських Еміратів, Таїланду, М’янми та інших країн. А українське військо отримало лише десь 100 БТР-3 за весь час серійного виробництва бронетранспортера. Також маємо додати, що Міністерством оборони України БТР-3 досі не прийнятий на озброєння, ця бойова машина знаходиться лише на забезпечення Міноборони.

blank

Але якщо у 2014-2018 роках БТР-3 ще постачався до українського війська, то у 2019 році його виробництво для наших силових підрозділів різко пішло нанівець. І основною причиною для цього стала звичайна бюрократія. А саме — неузгодження ціни на БТР-3, яка зросла через здорожчання енергоресурсів та цін на комплектуючи, підняття зарплатні, інфляції тощо. Фактично у 2019 році “Київський бронетанковий завод” був поставлений перед вибором — або виготовляти БТР-3 собі у збиток, або не виготовляти БТР-3. 

Як виявилось, у 2020 році рішення знайшли у відмові від замовлення БТР-3 взагалі. Через це “Київський бронетанковий завод” вже у найближчий час перейде на триденний робочий тиждень. Тобто біля 1 тисячі фахівців залишаться без значної частини зарплатні, а якщо через деякий час ситуація не буде виправлена — взагалі без роботи.  

blank

Необхідно також нагадати, що у 2017-2018 роках на “Київському бронетанковому заводі” налагоджувалось нове складально-зварювальне виробництво для нарощування темпів виготовлення БТР-3. Але воно, як виявилось, стало непотрібним. Крім того, у виробництві БТР-3 також залучено з десяток інших оборонних підприємств України, які не отримали замовлення на постачання комплектуючих для БТР-3, що також негативно вплинуло на їх діяльність.

Нагадаємо, що БТР-3 є надійною та потужною бойовою машиною, яка успішно експлуатується по всьому світу. БТР-3 активно та ефективно використовуються під час війни українськими підрозділами та отримав численні схвальні відгуки від самих військових. Окрім того, за результатами бойового досвіду БТР-3 пройшов ряд модернізацій, зокрема отримав німецький двигун та американську трансмісію. 

blank

БТР-3 оснащений бойовим модулем “Штурм-М” з 30-мм автоматичною гарматою, що має скорострільність у 330 пострілів за хвилину, 7,62-мм кулеметом та автоматичним гранатометом, а також комплексом керованого озброєння “Бар’єр”, що дозволяє знищувати бронетехніку противника на відстані до 5 км. А за точність наведення відповідає сучасний цифровий комплекс управління вогнем. 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають