9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Травня, 2023

У 2020 році Збройні сили приймуть на озброєння єдину автоматизовану систему управління

На початку наступного року Збройні сили України планують прийняти на озброєння єдину автоматизовану систему управління (ЄАСУ).

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

За словами співбесідника агентства, «демонстрації військовому керівництву та тестування елементів майбутньої ЄАСУ свідчать про можливість «проходження» та реалізації рішень військового керівництва у 12 разів швидше, ніж нині». Він додав, що під час означених випробувань «досягнуто автоматизації 70% функціоналу при аналізі інформації та провадженні рішення».

Водночас представник Генштабу ЗСУ поскаржився на те, що розробка та фінансування ЄАСУ навіть не включено у перелік пріоритетів РНБОУ, які мають суттєво посилити обороноздатність країни.

Варто нагадати, що починаючи з 1992 року, НДУ ЗС України, установами НАН України та промисловості з тематики ЄАСУ ЗС виконувалося понад 100 НДР і понад 40 ДКР. Досвід проведення робіт засвідчив їх низьку ефективність. Так, лише близько 20% робіт дійшли до стадії виготовлення дослідних зразків, дослідної експлуатації та держвипробувань, а близько 80% з них не знайшли свого впровадження, тому були призупинені на різних етапах виконання роботи: ескізного та технічного проектування (40%), розробки конструкторської документації (40%). У військовому відомстві підрахували, що на АСУ ЗСУ було витрачено вже понад 700 млн грн.

На думку військових фахівців, на нинішньому етапі головне завдання щодо створення Єдиної автоматизованої системи управління Збройними силами України полягає у впровадженні сучасних інформаційних технологій в управління військами, бойовими засобами та зброєю. Усі складові ЄАСУ повинні проектуватися з урахуванням вимог інтегрованого інформаційного середовища – це принципова вимога, без реалізації якої робити з впровадження ЄАСУ ЗСУ не можуть бути ефективними.

Аналіз фахівців свідчить, що створення та впровадження ЄАСУ ЗСУ здатне на 40% покращити реагування на військові атаки та підготуватися до реагування на потенційний наступ ворожих російських військ. А також дозволить суттєво знизити втрати особового складу ЗСУ під час зіткнень та вогневих атак українських підрозділів.

Останні новини:

Зараз читають