9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 28 Листопада, 2021

У 2020 році Збройні сили отримають лише 2 похідних автоклуби замість 10 запланованих

Цього року Збройні сили України отримають лише два похідні автоклуби-друкарні (ПАК Д), замість запланованих десяти одиниць.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

Відзначається, що керівні документи ЗСУ вказують на необхідність мати такі «осередки культури на колесах» у бригадах, полках, окремих вузлах зв’язку, навчальних центрах, полігонах, мобільних госпіталях, військових частинах із чисельністю особового складу понад 500 посад (за умови наявності у штаті клубу). Проте ситуація з їх постачанням дуже далека від ідеалу.

blank

«В останні чотири роки, відповідно до державного оборонного замовлення, у війська мали надійти 40 одиниць ПАК Д: 10 автоклубів на рік», – зазначив перший заступник начальника Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗСУ полковник Володимир Яцентюк.

«Але нині маємо лише 3 одиниці: в Національній академії сухопутних військ і по одній у бригадах ДШВ та механізованій», – розповів він.

blank

За словами Володимира Яцентюка, ситуація з постачанням сучасних похідних автоклубів-друкарень на 2020 рік теж невтішна. До війська надійде їх аж дві одиниці замість запланованих все тих же десяти.

За інформацією сайту ProZorro, вартість ПАК Д становить 3,9 мільйона гривень. Його призначення – проведення комплексу інформаційного забезпечення в польових умовах. А це – кіно- та радіообслуговування, звукопідсилення. Окрім сучасної проєкційної апаратури, комп’ютерної оргтехніки, він оснащений комплектом супутникового і цифрового телебачення, потужною музичною системою й технікою для виготовлення друкованої продукції.

Можна по-різному ставитися до пересувного клубу, формат якого перейшов до нас із радянського минулого. Хтось вважає, що це «позавчорашній день», хтось пропонує кошти виділяти на «важливіші» проєкти. Критиків достатньо. Натомість, якщо цей клуб на колесах (в системі морально-психологічного забезпечення війська передбачені похідні автоклуби-друкарні (ПАК Д), пересувні кіновідео салони (ПКВС) або похідні автоклуби) наповнити живими конкретними заходами, якщо за кермом культурно-просвітницької роботи й організації дозвілля перебуватиме людина ініціативна, з творчою жилкою, то нудьгувати особовому складу військової частини не доведеться.

«Попри чималий дефіцит пересувних клубів і те, що у нас лише на 69% оновлено базу технічних засобів пропаганди та виховання, ми не збираємось сидіти й чекати «погоди біля моря», – зазначив полковник Володимир Яцентюк.

«Усіма можливостями намагатимемося переконати керівництво, що тільки маючи поінформованого, освіченого і духовно багатого воїна, значно легше перемагати ворога в бою», – наголосив він.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають