9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 14 Червня, 2021

У 2020 році Збройні сили отримають лише 2 похідних автоклуби замість 10 запланованих

 • Цього року Збройні сили України отримають лише два похідні автоклуби-друкарні (ПАК Д), замість запланованих десяти одиниць.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

  Відзначається, що керівні документи ЗСУ вказують на необхідність мати такі «осередки культури на колесах» у бригадах, полках, окремих вузлах зв’язку, навчальних центрах, полігонах, мобільних госпіталях, військових частинах із чисельністю особового складу понад 500 посад (за умови наявності у штаті клубу). Проте ситуація з їх постачанням дуже далека від ідеалу.

  «В останні чотири роки, відповідно до державного оборонного замовлення, у війська мали надійти 40 одиниць ПАК Д: 10 автоклубів на рік», – зазначив перший заступник начальника Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗСУ полковник Володимир Яцентюк.

  «Але нині маємо лише 3 одиниці: в Національній академії сухопутних військ і по одній у бригадах ДШВ та механізованій», – розповів він.

  За словами Володимира Яцентюка, ситуація з постачанням сучасних похідних автоклубів-друкарень на 2020 рік теж невтішна. До війська надійде їх аж дві одиниці замість запланованих все тих же десяти.

  За інформацією сайту ProZorro, вартість ПАК Д становить 3,9 мільйона гривень. Його призначення – проведення комплексу інформаційного забезпечення в польових умовах. А це – кіно- та радіообслуговування, звукопідсилення. Окрім сучасної проєкційної апаратури, комп’ютерної оргтехніки, він оснащений комплектом супутникового і цифрового телебачення, потужною музичною системою й технікою для виготовлення друкованої продукції.

  Можна по-різному ставитися до пересувного клубу, формат якого перейшов до нас із радянського минулого. Хтось вважає, що це «позавчорашній день», хтось пропонує кошти виділяти на «важливіші» проєкти. Критиків достатньо. Натомість, якщо цей клуб на колесах (в системі морально-психологічного забезпечення війська передбачені похідні автоклуби-друкарні (ПАК Д), пересувні кіновідео салони (ПКВС) або похідні автоклуби) наповнити живими конкретними заходами, якщо за кермом культурно-просвітницької роботи й організації дозвілля перебуватиме людина ініціативна, з творчою жилкою, то нудьгувати особовому складу військової частини не доведеться.

  «Попри чималий дефіцит пересувних клубів і те, що у нас лише на 69% оновлено базу технічних засобів пропаганди та виховання, ми не збираємось сидіти й чекати «погоди біля моря», – зазначив полковник Володимир Яцентюк.

  «Усіма можливостями намагатимемося переконати керівництво, що тільки маючи поінформованого, освіченого і духовно багатого воїна, значно легше перемагати ворога в бою», – наголосив він.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Черкасах та Запоріжжі розпочався сезон пасажирської річкової навігації

  У Черкасах та Запоріжжі стартував сезон туристичної навігації внутрішніми водними шляхами України.Про це...

  “Іскра” розробляє нову багатофункціональну РЛС “Мангуст” (фото)

  КП "Науково-виробничий комплекс "Іскра", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", продовжує працювати над новітньою багатофункціональною РЛС "Мангуст" (або 1Л300).

  У Києві представили компактні українські електромобілі Konyk (фото)

  У Києві в рамках спеціалізованих виставок ComAutoTrans і Автотехсервіс відбулася презентація компактних електромобілів українського виробника.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Підприємство “Спайтек” покращило оптичну платформу та оновило камеру українського мультикоптера Windhover

  Одеське приватне Науково-виробниче підприємство "Спайтек" (Spaitech) суттєво оновило оптичну платформу свого флагманського мультироторного безпілотника Windhover.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  В Україні налагодили виробництво кулеметів КТ-12,7 на Заводі «Маяк»

  В Україні налагодили ще одне виробництво великокаліберних кулеметів КТ-12,7 калібру 12,7х108 мм.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  З порту Ізмаїл баржами по Дунаю відправили партію самоскидів БелАЗ до Сербії (фото)

  Державне підприємство "Ізмаїльський морський торговельний порт" здійснило перевантаження на баржі трьох кар'єрних самоскидів марки БелАЗ, які відправляться в Сербію по річці Дунай.

  У Дніпрі запустили найдовший штучний струмок в Україні (фото)

  Одна з найбільш відомих пішохідних вулиць Дніпра, яка має назву Катеринославський бульвар II, вже стала новою візитною карткою міста. Одним зі знакових...

  У Івано-Франківську виконали капремонт автодрезини на замовлення порту «Південний» (фото)

  Івано-Франківський локомотиворемонтний завод виконав капітальний ремонт автодрезини для ДП "Морський торговельний порт Южний". Ремонт тривав протягом чотирьох місяців.Передає Національний...

  Зараз читають

  ХКБМ замовив велику партію з 30 башт для бронетранспортерів БТР-4Е

  ДП "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. Морозова", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", замовило за...

  Представлено дослідження про використання золошлакових матеріалів у дорожньому будівництві

  На платформі Комітету екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації в рамках круглого столу, присвяченого використанню золошлакових...

  У Києві відкрили другу чергу оновленої Пейзажної алеї

  У Києві презентували після реконструкції другу чергу Пейзажної алеї, повідомили у пресслужбі КМДА.Передає Національний Промисловий Портал з...

  “Іскра” розробляє нову багатофункціональну РЛС “Мангуст” (фото)

  КП "Науково-виробничий комплекс "Іскра", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", продовжує працювати над новітньою багатофункціональною РЛС "Мангуст"...