9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 7 Серпня, 2022

У 2019 до складу ВМС надійде три бойових катери

Один малий броньований артилерійський катер і два десантних катери будуть прийняті до складу Військово-морських сил Збройних сил України протягом поточного 2019 року, заявляє заступник начальника головного управління оборонного планування Генерального штабу ЗСУ В’ячеслав Дем’яненко.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Інтерфакс-Україна.

“До складу Військово-морських сил прийняті шість малих броньованих артилерійських катерів, поточного року заплановано прийняття ще одного такого катера і двох десантних катерів”, – розповів В. Дем’яненко на брифінгу “Підсумки реформування ЗСУ” в середу в Києві.

При цьому він не уточнив назви катерів, але йдеться про малі броньовані артилерійські катери проекту 58155 “Гюрза-М” і великі десантно-штурмові катери проекту 58503 “Кентавр-ЛК”. Мова йде про сьомий катер проекту 58155 “Гюрза-М” та перший два катери “Кентавр”, що були побудовані у 2018 році та поки що не введені до складу флоту. Також на початку лютого на заводі “Кузня на Рибальському” в рамках реалізації “Стратегії ВМС ЗСУ – 2035” було закладено два катери: один артилерійський катер “Гюрза-М” та один десантно-штурмовий “Кентавр”. Їх прийняття до складу ВМС можливо у кінці 2019 року — початку 2020 року.

За словами В. Дем’яненка, триває розробка технічного проекту ракетного катера типу “Лань”, оснащеного ракетним комплексом “Нептун”.

“США передали до ВМС ЗСУ два патрульних катери типу Island в рамках міжнародної допомоги у військовій сфері. Тривають заходи з формування комплекту військ ВМС на постійній основі для виконання завдань на узбережжі та в акваторії Азовського моря”, – розповів представник Генштабу.

Також, за його словами, вдвічі нарощено потенціал артилерійських підрозділів, покращився стан забезпечення озброєнням, військовою та спеціальною технікою.

“На озброєння прийнято 16 зразків і допущено до експлуатації 32 зразки, поставлено у війська близько 8 тисяч одиниць нового або модернізованого озброєння і військової техніки, а також близько 500 тисяч одиниць боєприпасів. Відновлено близько 6 тисяч одиниць озброєння і військової техніки. В рамках технічної допомоги від США до війська поставлено 5 радіолокаційних станцій контрбатарейної боротьби і 2500 приладів нічного бачення. На підприємствах оборонно-промислового комплексу освоюється виробництво ракет і боєприпасів, в першу чергу тих, які для нас наразі важливі”, – розповів В.Дем’яненко.

Як ми повідомляли, 8 лютого на ПрАТ “Завод “Кузня на Рибальському” відбулася закладка двох бойових катерів в інтересах Військово-морських сил України.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають