9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 18 Квітня, 2021

Турецький прорив “Укроборонпрому” – підсумки виставки IDEF-2017

 • Міжнародна виставка озброєння IDEF-2017, яка проходила з 9 по 12 травня 2017 року у Туреччині, стала справжнім проривом для ДК “Укроборонпром”, який представив світовій спільноті останні досягнення українського оборонного комплексу.

  Українська зброя викликала зацікавленість міжнародних партнерів, а сама виставка стала ефективним майданчиком для укладення стратегічних домовленостей, про які прес-служба “Укроборонпрому” підготувала спеціальний матеріал.

  Пряма співпраця

  Українська та турецька оборонні промисловості будуть напряму співпрацювати у галузі нових перспективних проектів для збройних сил обох країн, розвитку та виробництві авіаційної техніки, а також наземних систем. Саме така домовленість була досягнута під час підписання Державним концерном “Укроборонпром” та підсекретаріатом оборонної промисловості Міністерства оборони Туреччини Меморандуму про співпрацю.

  Угоду, що поглибить співпрацю між оборонними комплексами двох країн, підписали Генеральний директор Концерну Роман Романов і керівник оборонпрому Туреччини Ісмаїл Демір після завершення переговорів Секретаря РНБО України Олександра Турчинова і Міністра національної оборони Турецької Республіки Фікрі Ишика в їх присутності.

  “Цей документ визначить стратегічні напрямки співпраці для провідних оборонних підприємств наших країн”, – підкреслив Секретар РНБО України, висловившись, разом із керівникам оборонного сектору Туреччини, за подальше масштабування співпраці в авіаційній та ракетно-космічній галузях, створенні нових видів озброєння та спеціальної техніки.

  “Співробітництво з Туреччиною, як країною з потужним розвиненим обронно-промисловим комплексом, як країною-членом НАТО, має для нас важливе значення. У рамках IDEF-2017 був підписаний ряд ключових угод, які дозволяють реалізувати перспективні проекти у різних сферах, включаючи виробництво боєприпасів, створення ударних безпілотників, а також іншої авіаційної техніки”, – зазначив Генеральний директор ДК “Укроборонпром” Роман Романов.

  Виробництво боєприпасів

  Під час виставки IDEF-2017 була досягнута домовленість про співпрацю за програмою розвитку боєприпасів, яка була підписана між  ДАХК “Артем” та ДП “Спецтехноекспорт”, що входять до складу Держконцерну “Укроборонпром”, з турецькою Корпорацією машинної і хімічної промисловості (MKEK – Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu).

  Саме MKEK є основним виробником боєприпасів для стрілецької зброї та важкого озброєння, артилерійських систем, авіаційних бомб, мін, вибухових речовин та ракет, які призначені для Збройних сил Туреччини.

  “Ми вже співпрацюємо з MKEK та поглиблюємо нашу кооперацію. На сьогодні знайдені точки взаємодії щодо виготовлення патронів до стрілецької зброї та багатьох необхідних компонентів для набоїв”, – зазначив Заступник генерального директора з авіабудування та виробництва Володимир Коробов.

  Домовленості у авіаційній галузі

  Україна та Туреччина будуть співпрацювати у галузі розробки та виробництва різних модифікацій безпілотних летальних апаратів для потреб Збройних сил України. Домовленість стосується і створення дронів, які можуть виконувати ударні місії з використанням високоточного озброєння.

  Меморандум про співпрацю був підписаний між ДП “Антонов”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, та Turkish Aerospace Industries (TAI) – турецьким технологічним центром з проектування, розробки, виробництва та інтеграції, модернізації та обслуговування аерокосмічних систем.

  “Безпілотна авіаційна техніка – це те, чого потребує українська армія. ДК “Укроборонпром” нарощує власну компетенцію в цьому напрямку та співпрацює зі світовими компаніями задля забезпечення українського війська необхідним”, – прокоментував підписання Меморандуму Заступник генерального директора з авіабудування та виробництва Володимир Коробов.

  Окрім того, ДП “Антонов” підписав  меморандум про взаєморозуміння, в якому зазначено основні напрямки розвитку співробітництва, з провідною оборонною компанією Туреччини ASELSAN Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Метою цього документу є забезпечення плідної взаємодії в рамках оснащення літаків сімейства Ан-148 комплексом радіоелектронного обладнання. Співпраця має початися з роботи над регіональним реактивним літаком Ан-158 та транспортним Ан-178.

  Також, на міжнародній виставці озброєння IDEF-2017 була досягнута тристороння домовленість про розробку модифікації літака Ан-132. У відповідності до угоди між ДК “Укроборонпром”, TAQNIA (Саудівська Аравія) та Havelsan (Туреччина) буде створений літак для несення морської патрульної служби.

  Наймасштабніша експозиція

  Експозиція “Укроборонпрому” на міжнародній виставці озброєння IDEF-2017 стала найпотужнішою за весь час незалежності України. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, відвідавши стенд Державного концерну “Укроборонпром”.

  “Цього року Україна презентує на IDEF нову якість, те що раніше ніколи не було – це результати державно-приватного партнерства. Вже є проекти, що реалізовуються за рахунок і підприємств “Укроборонпрому”, і підприємств приватного сектору “, – підкреслив Олександр Турчинов.

  У рамках виставки ДП ДГЗП “Спецтехноекспорт”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, представив останню модифікацію безпілотного тактичного багатоцільового транспортного засобу “Фантом”. Українська розробка вразила турецьких партнерів своєю мобільністю та адаптивністю до різних видів обладнання та озброєння, в тому числі протитанкового.

  Окрім того, “Спецтехноекспорт” продемонстрував партнерам комплекс активного захисту “Шершень” (“Заслін”), що встановлюється на легку та важку бронетехніку, систему тандемного динамічного захисту останнього покоління “Дуплет”, а також станцію оптико-електронного придушення “Адрос” КТ-01 АВЕ, що призначена для забезпечення високоефективного захисту вертольотів від керованих ракет з інфрачервоними головками самонаведення різних типів.

  Вперше на IDEF-2017 був продемонстрований переносний реактивний гранатомет, який отримав назву РК-4 “Інгул”, виробництва ДП “ДККБ “Луч”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”. Нова зброя призначена для ураження легкоброньованої та неброньованої техніки (пускові установки, РЛС, літаки на стоянці, авто та інше.), споруд польового типу (ДОТ, ДЗОТ), також живої сили, яка знаходиться на відкритому просторі, в укриттях, споруд з каменю, цегли або бетону. Дальність стрільби переносного реактивного гранатомету становить від 70 м до майже 2 км, а дальність прямого пострілу сягає 600 м. Застосування нового оптико-електронного прицілу автоматизує та спрощує роботу стрілка, забезпечує високу точність попадання при максимальній дальності стрільби.

  Також на стенді Концерну було представлено інші передові розробки українського оборонно-промислового комплексу, серед них: бронетранспортери БТР-3Е1 та “Дозор-Б”, БМ “Оплот”, танкові двигуни та агрегати, ракетне та артилерійське озброєння, вогнепальна зброя та інше.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Українські компанії домовляються з латвійським підприємством про оренду локомотивів для розвитку приватних залізничних перевезень

  Даугавпілський локомотиворемонтний завод (ДЛРЗ) веде переговори з низкою українських компаній про оренду локомотивів під пілотний проєкт "Укрзалізниці"...

  Визначено 15 найбільших портових терміналів України за потужностями зберігання зернових

  Потужності українських морських терміналів для одноразового зберігання зернових становлять на сьогодні близько 5,5 мільйонів тонн. У 2020 році перше місце за обсягами...

  Підприємства “Укроборонпрому” збільшили виробництво на 5% у I кварталі

  Загальний обсяг виробництва товарів, виконання робіт та надання послуг підприємств державного концерну "Укроборонпром" у першому кварталі поточного року наблизився до 7 мільярдів...

  Влітку аеропорт “Ужгород” відновить обслуговування регулярних рейсів

  Починаючи з 1 червня, повинен відновити обслуговування регулярних рейсів аеропорт Ужгород. Рейси за маршрутом Київ - Ужгород - Київ будуть виконуватися тричі...

  Розпочалось будівництво нових автомобільних розв’язок під Києвом на трасах Київ-Одеса та Київ-Чоп

  На двох міжнародних трасах біля Києва - М-05 Київ-Одеса та М-06 Київ-Чоп - почалося будівництво нових транспортних розв'язок, які дозволять істотно поліпшити...

  Новий трамвай від корпорації “Еталон” випробовуватимуть у Києві

  Трамвай корпорації «Еталон», появу якого було анонсовано ще минулого року, вже проходить ходові випробування. Тести проводять на полігоні Чернігівського автозаводу (ЧАЗ).

  Українська керамічна броня виходить на державні випробування

  З 2018 року фахівці ДП "СЗТФ "Прогрес" разом з київськими науковцями працюють над реалізацією досить цікавого проєкту – створення навісної керамо-полімерної бронепанелі,...

  Міненергетики стимулюватиме виробництво енергії з біопалива

  Міністерство енергетики оприлюднило для публічного обговорення проєкт Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо встановлення нульової ставки податку за викиди...

  Зараз читають

  Міненергетики стимулюватиме виробництво енергії з біопалива

  Міністерство енергетики оприлюднило для публічного обговорення проєкт Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо встановлення...

  В Збройних силах України з’являться мобільні групи викладачів англійської мови

  На сьогодні армійські центри мовної підготовки можуть навчати 800 осіб на рік. Цього замало, тому цифру подвоять,...

  “Укрзалізниця” з початку року прискорила загальний оборот вантажних вагонів на 17,5%

  "Укрзалізниця" в першому кварталі 2021 року прискорила на 17,5% загальний оборот вантажних вагонів - середній час, що...

  НВО «Практика» розробляє новий бронеавтомобіль «Козак-7 (відео)

  Науково-виробниче об'єднання «Практика» веде процес розробки та виготовлення нової багатофункціональної швидкої броньованої платформи «Козак-7».