9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

Туреччина виготовлятиме українські ПТРК «Скіф»

У Туреччині на спільному підприємстві «Щит Чорного моря» виготовлятимуть українські протитанкові ракетні комплекси «Скіф».

Про це в інтерв’ю LB.ua розказав Гендиректор «Укрспецекспорту» Вадим Ноздря. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

На першому етапі роботи це буде великовузлова збірка з поставлених з України комплектуючих.

Також Туреччина замовила партію цих ПТРК в Україні для своїх потреб.

«Є контракт на постачання Туреччині ПТРК «Скіф», відносно невеликий, але дуже важливо, що є й прямі постачання», – розказав Вадим Ноздря

ПТРК «Скіф» – це експортна назва протитанкового ракетного комплексу «Стугна-П», яка постачається для української армії. Цей ПТРК встановлений на пусковій установці у вигляді триноги. Дальність роботи цього комплексу – 5000 метрів.

Вони комплектуються ракетами з тандемними кумулятивними (РК-2С та РК-2М-К) та уламково-фугасними (РК-2ОФ та РК-2М-ОФ) бойовими частинами.

У травні 2018 року було представлено спільний проєкт Конструкторського бюро «ЛУЧ» та турецької компанії Aselsan – бойовий модуль Serdar з 4 протитанковими ракетами від ПТРК «Скіф»/«Стугна-П».

blank
Фото: КБ “Луч”

Serdar – це універсальна дистанційно керована та стабілізована система озброєння, що забезпечує високу ефективність оборонних та наступальних операцій проти наземних цілей вдень та вночі, за будь-яких погодних умов.

Турецька компанія виступила розробником та інтегратором бойового модуля, зокрема, систем стабілізації та дистанційного керування вогнем, систем захоплення та супроводу цілей, денного та нічного каналів спостереження.

Бойовий модуль Aselsan Serdar Anti-Tank Missile Launching System (ATMLS) оснащується 12,7 мм кулеметом та 4 ПТРК в одній версії, або двома кулеметами (12,7 мм основний та 7,62 додатковий) та двома керованими ракетами в іншій.

blank
Ракети Скіф на бойовому модулі Serdar турецького виробництва

Вже у грудні 2019-го року в Катарі на параді були помічені турецькі легкі бронеавтомобілі Ejder Yalçın III з модулями Aselsan Serdar.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають