9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Червня, 2023

Цього місяця випробують оптико-прицільну станцію вітчизняного виробництва

Універсальну оптико-прицільну станцію ОПСН-И створили спеціалісти Ізюмського приладобудівного заводу.

Апарат має лазерне наведення, що забезпечує надточне влучання у ціль. Завдяки невеликим розмірам такі станції можуть бути встановлені на вертольотах, безпілотниках, кораблях і бронетехніці.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на “5 канал”.  

Нинішні зразки оптико-прицільної станції – дослідні. Випробування в цеху проведуть у лютому цього року. Серійне виробництво може розпочатися наступного року.

Оптико-прицільна станція перша та єдина в Україні такого класу. Завдяки поєднанню оптики, тепловізору, далекоміру та лазерного каналу управління станція є надточною. Призначення прицілу – виявляти наземні цілі на відстані до 7-ми кілометрів та наводити на них озброєння.

Після визначення цілі – пуск ракети: вмикається лазер і зброя націлюється у вказане місце.

«Лазерний канал керування ракетою забезпечує високоточне наведення ракети на відстані до 7 км. Точність наведення така, що на таких відстанях ми можемо потрапити буквально у кватирку», – розповідає головний конструктор Ізюмського приладобудівного заводу Валерій Коваленко.

«Ми працювали дуже довгий час з французами, працювали з англійцями, працювали з ПАР, з Китаєм… Ось все найсучасніше, що там було, закладено тут. Ну і, як я вже говорив, додатково, наше ноу-хау… якого в імпортних зразках ніде немає – лазерного каналу управління ракетою», – додав Валерій Коваленко.

Французький аналог такої станції коштує близько 1,5 млн євро. Він розроблявся приблизно 1,5 роки. Вітчизняний аналог з «Ізюмського приладобудівного заводу» коштує вдвічі дешевше і був створений за 8 місяців (хоча сама концепція від задуму до зразка розроблялася майже 2 роки).

Ізюмський завод працює над поставками оптичних приладів для війська від початку війни на сході. Серед їхніх розробок – цифровий приціл для протитанкових комплексів “Стугна”. Кожен із приладів випробовують. Лише торік підприємство поставило сотні прицілів для ракетних комплексів “Стугна”, “Корсар” та “Бар’єр”.

Останні новини:

Зараз читають