9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 12 Квітня, 2021

Цього місяця випробують оптико-прицільну станцію вітчизняного виробництва

 • Універсальну оптико-прицільну станцію ОПСН-И створили спеціалісти Ізюмського приладобудівного заводу.

  Апарат має лазерне наведення, що забезпечує надточне влучання у ціль. Завдяки невеликим розмірам такі станції можуть бути встановлені на вертольотах, безпілотниках, кораблях і бронетехніці.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на “5 канал”.  

  Нинішні зразки оптико-прицільної станції – дослідні. Випробування в цеху проведуть у лютому цього року. Серійне виробництво може розпочатися наступного року.

  Оптико-прицільна станція перша та єдина в Україні такого класу. Завдяки поєднанню оптики, тепловізору, далекоміру та лазерного каналу управління станція є надточною. Призначення прицілу – виявляти наземні цілі на відстані до 7-ми кілометрів та наводити на них озброєння.

  Після визначення цілі – пуск ракети: вмикається лазер і зброя націлюється у вказане місце.

  «Лазерний канал керування ракетою забезпечує високоточне наведення ракети на відстані до 7 км. Точність наведення така, що на таких відстанях ми можемо потрапити буквально у кватирку», – розповідає головний конструктор Ізюмського приладобудівного заводу Валерій Коваленко.

  «Ми працювали дуже довгий час з французами, працювали з англійцями, працювали з ПАР, з Китаєм… Ось все найсучасніше, що там було, закладено тут. Ну і, як я вже говорив, додатково, наше ноу-хау… якого в імпортних зразках ніде немає – лазерного каналу управління ракетою», – додав Валерій Коваленко.

  Французький аналог такої станції коштує близько 1,5 млн євро. Він розроблявся приблизно 1,5 роки. Вітчизняний аналог з «Ізюмського приладобудівного заводу» коштує вдвічі дешевше і був створений за 8 місяців (хоча сама концепція від задуму до зразка розроблялася майже 2 роки).

  Ізюмський завод працює над поставками оптичних приладів для війська від початку війни на сході. Серед їхніх розробок – цифровий приціл для протитанкових комплексів “Стугна”. Кожен із приладів випробовують. Лише торік підприємство поставило сотні прицілів для ракетних комплексів “Стугна”, “Корсар” та “Бар’єр”.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  “Західний контейнерний термінал” у Тернополі почав відправляти контейнерні поїзди до Польщі

  "Західний контейнерний термінал", який розташований в Тернополі, у 2021 році налагодив регулярне сполучення з польською інтермодальною мережею.

  ДТЕК використовує дрон-кулю для інспекції виробництва

  В результаті співпраці Innovation DTEK, ДТЕК Енерго і DroneUA, захищений дрон Elios 2, вироблений швейцарською компанією Flyability, був успішно протестований і введений...

  “Укроборонпром” працює над створенням керованих снарядів 155-мм з дальністю 50 кілометрів

  В України продовжують розвивати тематику керованих боєприпасів в рамках програми "Квітник"/"Барвінок". Про амбітні плани з розвитку боєприпасної галузі Концерну розповів директор Дивізіону...

  Міноборони отримає літак Ан-148 від “Антонова” та гелікоптер Мі-8

  Літак Ан-148-100В та гелікоптер Мі-8МТВ-1 зі складу Державного авіаційного підприємства "Україна" (підпорядкована ДУСі) передають у розпорядження Міністерству оборони України.

  Заводі «Океан» прийняв на ремонт черговий суховантаж (фото)

  У Миколаєві 8 квітня на Суднобудівному заводі «Океан» стало для проходження ремонту судно SOLKA 2.Передає Національний Промисловий Портал з...

  “Укравтодор” розпочав ремонт автодороги на території Чорнобильської зони (фото)

  У Чорнобильській зоні стартували ремонтні роботи на 40 кілометровій ділянці дороги між КПП "Дитятки" і КПП "Прип'ять" та під'їзду до ЧАЕС.

  П’ятий екіпаж катера Island готовий до відправки на навчання у США

  П’ятий екіпаж патрульного катеру Island готовий до виряджання у США на навчання.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Виділено кошти на реконструкцію та розбудову пунктів пропуску на Закарпатті

  Закарпатська область отримає кошти на реконструкцію старих та будівництво нових пунктів пропуску на Українському кордоні з державами Європейського Союзу.

  Зараз читають

  Підрозділи берегової оборони на Азовському узбережжі отримали комплекти ракетних систем здатних знищувати цілі на воді

  Підрозділи берегової оборони на Азовському узбережжі та Маріуполі отримали 12 комплектів сучасних ракетних систем здатних знищувати цілі...

  “Укравтодорі” представив трирічний план трансформації за європейським зразком

  Глава "Укравтодору" Олександр Кубрак представив в ДП "ДерждорНДІ" план трансформації на 2021-2023 роки.Передає Національний...

  Спеціалісти КНУ імені Тараса Шевченка сприятимуть розвитку регіонів та ОТГ

  Київський національний університет імені Тараса Шевченка займатиметься освітнім розвитком об’єднаних територіальних громад України. Таку домовленість було затверджено в...

  З початку року МАУ перевезла понад 300 тисяч пасажирів

  Авіакомпанія МАУ за період з січня по березень 2021 року виконала 2 540 рейсів та перевезла 322...