9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 5 Грудня, 2023

Старокраматорський машинобудівний завод освоїв виробництво 122-мм стволів для гармат та САУ

Спеціалісти Старокраматорського машинобудівного заводу освоїли виборництво труб (стволів) для 122 міліметрових артилерійських систем, що знаходяться на озброєнні української армії та армій інших держав.

Повідомляє Національний Промисловий Портал.

Дане виробництво освоєне в рамках забезпечення Збройних сил новими стволами для гармат, чий строк експлуатації (настріл) підходить до завершення або й взагалі, перевищив строк можливої стрільби.

Окрім заміни відстріляних гармат на старих системах, вітчизняні стволи можна встановлювати на нові САУ 2С1 “Гвоздика”, про відновлення виробництва яких повідомлялося раніше.

Основною ж гарматою, на яку можна встановлювати нові стволи, виробник вважає буксирувану Д-30. Саме вона зображена на рекламному буклеті підприємства, що був представлений та зброярській виставці “Зброя та безпека 2019” у Києві. Ці гармати першими взяли на себе удар російсько-української війни та широко застосовувалися в перші місяці Антитерористичної операції та й надалі.

blank
Ствол для буксируваної та самохідної артилерії калібром 122-мм від Старокраматорського машинобудівного заводу. Фото: Національний промисловий портал

Техніко-тактичні характеристики труб (стволів):

Калібр, мм122
Довжина труби, мм3995
Довжина нарізної частини, мм3400
Число нарізів36
Крутизна нарізів  
з початку нарізів, клб  
в кінці нарізів, клб
Прогресивна
45
25
Довжина зарядної комори, мм594
Маса, кг600

Нові 122-мм стволи — це далеко не перша продукція краматорських машинобудівників для ЗСУ. Ними вже було освоєно виробництво 125-мм танкових гармат, що встановлюються на нові та модернізовані вітчизняні танки, та представлено нові 152 та 155-мм стволи для українських артилерійських систем, як нових так і модернізованих радянських.

Останні новини:

Зараз читають