9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 24 Березня, 2023

Стан будівництва корвета проекту 58250

Корвет проекту 58250 який будується у Миколаєві на Чорноморському суднобудівному заводі знаходиться на етапі готовому до з’єднання секцій корабля.

blankУ цьому році з’явилась інформація про відновлення його будівництва замороженому восени 2014 року по причині перерозподілу фінансування для Збройних Сил України.

 

Як відомо на початку планувалась серія з цих кораблів у 10 штук, які планувалось побудувати до 2026 року, перші 4 з яких у 2018 року, пізніше терміни скоригували до 2021 року.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Український мілітарний портал

Головний корабель заклали у 2010 році, але через брак фінансування його будівництво декілька разів призупинялось, останній раз будівництво профінансували наприкінці 2013 року. З окупацією Криму та початком бойових дій на Донбасі будівництво в чергове призупинили.

У жовтні минулого року Командуючий українськими Військо-морськими Силами Ігор Воронченко для видання Думская прокоментував ситуацію з корветом наступним чином:

“Корвет, звичайно, будемо добудовувати. У нього вже вкладено багато коштів, і він реально потрібен. Днями буде нарада в Києві з цього питання, гроші виділяються, через пару місяців відновимо його будівництво. Є проблеми із закупівлею озброєння для нього, але все це можна вирішити. Головне, що є воля керівництва країни на проведення модернізації флоту і закупівлю нових зразків озброєння”

З відео видно, що у корвета вже готові секції до з’єднання, загалом їх у корабля 11 штук:

blank

Проте у загальному відсотку це близько 17% всього об’єму робіт з будівництва корабля, хоча корпус готовий на 80%

По завершенню він має виглядати наступним чином:

blank

Його короткі технічні характеристики:

Водотоннажність: повна: 2650 т
Довжина:
максимальна: 112,0 м
по КВЛ: 100,0 м
Ширина: максимальна: 13,5 м
Осадка: 3,5 м
Потужність: головні дизелі та дизель-генератори
Двигуни: Газо-турбинна установка
Швидкість: не менше 30 вуз.
Дальність
плавання: 4000 миль (14 вуз.)
Автономність: 30 діб
Екіпаж: 110 осіб

Параметри корабля проекту 58250 та можливості дещо переважають загальноприйняті для класу “корвет” стандарти, він має водотоннажність 2650 тон (корвет — 500–2000 т) і може виконувати не дві, а одразу три бойові задачі.

Вартість у еквіваленті 2011 року оцінювалась у 250 млн доларів США, на ньому планувалось встановлювати ряд озброєнь іноземного виробництва, тому ціна незважаючи на велику вітчизняну складову майже не змінилось та і будівництво корпусу у загальному об’ємі вартості це близько 4/5 від усієї суми.

У кооперації у його будівництво залучені 117 підприємств, серед яких 14 іноземних компаній з 8 країн. З якими діють контракти на поставку артилерійської установки середнього калібру, артилерійської установки малого калібру, головних дизельних двигунів, дизель-генераторів та інше.

Щодо озброєння то воно відповідає боротьбі з:

  • надводними цілями – на початковому етапі будівництва та розробки проекту французький уряд погодив поставки в Україну протикорабельних ракет Exocet MM40 Block3 (дальність ураження до 200 км) але нещодавно у Україні анонсували розробку вітчизняних протикорабельних ракет які можуть бути встановлені і на цей корабель.

Загалом планується розміщення двох пускових установок із загальним боєзарядом у 8 ракет. Також має бути розміщені артустановки малого калібру(до 40 мм) та гармати середнього калібру(до 100 мм).

  • підводними – буде встановлено два торпедних апарати.
  • повітряними цілями – буде встановлено зенітно-ракетний комплекс середнього радіусу дії

Готовність проекту зараз становить близько 17%, а корпусні роботи за проектом виконані більш, ніж на 80%.

Про це розповів гендиректор промислово-інвестиційної групи Смарт-Холдинг (володіє Чорноморським суднобудівним заводом, на якому велися роботи) Олексій Пертін.

За словами Пертіна, будівництво корвета відстає від запланованого графіка, оскільки держава повністю припинила фінансування. «Незважаючи на те, що в бюджеті 2017 року гроші у Міноборони України є, фінансування все одно не відновлюється», — обурюється керівник холдингу.

Пертін запевняє, що згідно з оцінками фахівців, програма будівництва корвета — це якісний і хороший проект: «Могли б подібні корвети продати в інші країни, тому що є запити. Час йде, ми можемо втратити гроші, які вже оплачені як передоплата іноземним партнерам. А це гроші держбюджету. Приїздять швейцарці, італійці. Вони всі чекають – буде корвет чи ні».

Голова промислово-інвестиційної групи зазначив, що зараз виникли розмови про зміну підрядника, що, звісно, важко уявити, оскільки в країні немає іншого такого майданчика, який міг би прийняти цей проект.

Держава повинна відмовитися від вибіркового підходу, наголошує Пертін: «Тому що у нас дуже часто в тендерах виграє, наприклад, Ленінська кузня (з лютого 2017 року – Кузня на Рибальському, належить президенту Петру Порошенку – НВ Бізнес). Тобто у нас не бізнес-складова на чільному місці, не державна необхідність, а чиїсь приватні інтереси. Держава банкує – кому давати замовлення і гроші, а кому не давати».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають