9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 30 Січня, 2023

Стало відомо що сталося з танками БМ Оплот та Т-84-120 Ятаган (відео)

В мережі з’явилося відео з танками БМ Оплот та Т-84-120 Ятаган після початку повномасштабного російського вторгнення.

Відео були опубліковані у соцмережі TikTok, передає Національний Промисловий Портал.

На відео можна побачити як автор проходить поряд з БМ Оплот, а потім оглядає Т-84-129 Ятаган. Обидва танки схоже що знаходяться у майстерні, де вручну виготовляють “сюрпризи для рашистів”. Також автор оглядає ящики, в одному з яких зберігалися заряди до РПГ-7.

Стверджується, що відео були зняті у березні 2022 року, на початку повномасштабного російського вторгнення до України.

Про Т-84-120

Т-84-120 «Ятаган» – основний бойовий танк розроблений Державним підприємством «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова» у 1999-2000 роках для участі у тендері оголошеному Туреччиною. Танк вийшов у фінал випробувань, але Туреччина віддала перевагу придбанню модернізованих Leopard 2A4 від Німеччини. Також пропонувався для Малайзії, де програв польському PT-91. на озброєння не приймався та серійно не випускався.

blank
Т-84-120 «Ятаган»

Основною особливістю «Ятагана» є його відповідність вимогам стандартів НАТО. Так, наприклад, він має 120-мм гладкоствольну гармату КБМ2 (L50) зі спеціально спроєктованим автоматом заряджання під унітарні боєприпаси, розташованим в кормової частини башти.

Про БМ Оплот

БМ «Оплот» – український основний танк також розроблений Державним підприємством «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова». Є найновішим представником серії танків Т-84.

blank
Танк «Оплот-2М» Фото: пресслужба «Завод імені Малишева»

Має комбіновану систему захисту, що включає в себе пасивну броню, протитандемний вбудований динамічний захист і низку інших систем, що підвищують живучість танка на полі бою. Озброєний 125-мм гладкоствольною гарматою КБАЗ, що має довжину ствола 48 калібрів і забезпечена автоматом заряджання конвеєрного типу.

Прийнятий на озброєння Збройних Сил України у 2009 році. Випущений у кількості 51 одиниці, де 49 серійних знаходяться на озброєнні армії Таїланду.

blank
ОБТ БМ «Оплот-Т» на військовому параді на честь Дня Королівської армії Таїланду

Через велику кількість російських комплектуючих у оригінальній машині велися роботи по імпортозаміщенню танку.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають