9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 28 Вересня, 2021

США допоможуть Україні з технологіями для виробництва боєприпасів

 • Розвиток боєприпасного виробництва в Україні обростає новими цікавими деталями.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на військового експерта Сергія Згуреця.

  Держдепартамент США дав дозвіл одній з американських компаній на виконання офсетного контракту з Україною. Ці зобов’язання в американської компанії виникли перед українською стороною після підписання у 2018 році великого контракту на постачання обладнання для виробництва корпусів артилерійських снарядів 152 і 155-мм на підприємстві «Артем» концерну «Укроборонпром».

  «Було вибрано і куплено устаткування з передовою технологією, яку сьогодні у світі використовують лише чотири країни. Серед іншого, обладнання дозволяє на одній лінії виробляти корпуси снарядів великих калібрів, на інший — гільзи для них. При цьому, коли ми вийшли на прорахунок собівартості виробів з використанням сучасних технологій, то в порівнянні з іншими рішеннями вони виходять майже вдвічі дешевше», – пояснили експерту фахівці державного підприємства Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Український центр «Безпека».

  За дорученням МЕРТ саме підприємство «Безпека» відповідає за укладання та супроводження контрактів на технічне переоснащення оборонних підприємств — як за Державною цільовою оборонною програмою розвитку оборонної промисловості, так і за програмою розвитку боєприпасної галузі. У 2018 році за цими програмами було підписано близько 40 контрактів, пов’язаних із закупівлею сучасного обладнання для більш ніж 20 підприємств. У програмах беруть участь не тільки підприємства «Укроборонпрому», хоча їх і більшість.

  Фото: «Укроборопром» Віробництво 152-мм снарядів для гармати 2А36 «Гіацинт-Б» та САУ 2С5 «Гіацинт-С»

  Обсяг контракту з «Артема» – офсетний. Для виконання офсетних зобов’язань американській стороні спочатку було запропоновано побудувати у нас лінію по виробництву гексогену, який необхідний для спорядження бойових частин різного призначення і снарядів. Правда, надалі було вирішено, що Павлоградський хімічний завод за бюджетні кошти за програмою розвитку боєприпасної галузі самостійно побудує лінію, яка закриє потреби України по вибуховим речовинам для боєприпасів. Після чого офсетна комісія Міністерства економіки переглянула предмет офсетних зобов’язань.

  Зараз, серед іншого, американській стороні запропоновано розгорнути в Україні промислово-технологічний ланцюжок порохового виробництва так званої «другої черги». Тобто, виробництво пороху з покупного піроксиліну. Логіка така: на першому етапі це знизить навантаження на наш бюджет, а надалі — коли в рамках національної програми Україна вийде на власне виробництво піроксиліну, то для виробництва порохів буде використовуватися вже підготовлена лінія, отримана в рамках офсету.

  НАР РС-80 «Оскол». Фото: Миколи Лазаренка

  На даний момент йдуть переговори між «Українським центром «Безпека» і «Укроборонпромом» щодо вибору оптимального майданчика для розгортання такого виробництва. Однозначної думки з цього питання поки немає, хоча в цьому контексті неодноразово обговорювалася «укроборонпромівське» казенне підприємство «Зірка», зі своїми традиційними проблемами з профільним завантаженням.

  У Мінекономрозвитку і торгівлі поточну ситуацію експерту прокоментували так:

  «Ми розглядаємо різні варіанти. «Зірка» знаходиться в досить складному фінансовому стані. І статус казенного не дозволяє провести досить швидко реструктуризацію самого підприємства. У «Укроборонпромі» вважають недоцільним використовувати механізм офсетних зобов’язань для «Зірки». Тому, ймовірно, доведеться шукати інший майданчик, оцінити його з точки зору проектних можливостей. І вже потім приймати рішення.

  Державний НДІ хімічних продуктів в Шостці вже розробив всі директивні процеси для порохового виробництва. В принципі, навіть на підставі директивного технічного процесу ми вже сьогодні могли б закуповувати обладнання, не чекаючи виконання проектних робіт. На жаль, що стосується і порохового виробництва, і будь-якого іншого небезпечного виробництва, то наші фахівці з проектантами, повірте, проїхали всю Україну в пошуках відповідного майданчика. Поки нічого відповідного не знайшли».

  Фото: «Укроборопром» Віробництво 152-мм снарядів для гармати 2А36 «Гіацинт-Б» та САУ 2С5 «Гіацинт-С»

  За результатами 2018 року Мінекономрозвитку і підприємства «Укроборонпрому» вже реалізували ряд помітних проектів для розвитку вітчизняної боєприпасної та ракетної промислової бази. Крім американських і південнокорейських контрактів з «Артемом», забезпечено створення технологічних і промислових умов для серійного виробництва елементів високоточної системи залпового вогню «Вільха». По всіх підприємствах-суміжниках генеральним конструктором «Вільхи» підписані акти «про створення спеціальних технологій для серійного виробництва». Все це дозволяє говорити про те, що виріб «Вільха» сьогодні існує не тільки як досвідчена розробка, а саме як серійний зразок, виробництво якого вже розгорнуто.

  Узгоджені рішення про допридбання обладнання для випереджаючої підготовки виробництва ракетного комплексу «Нептун».

  У 2018 році підписаний контракт на закупівлю сучасного обладнання для розширення можливостей підприємства «Імпульс». Як відомо, шосткинський «Імпульс» є унікальним підприємством в Україні по виробництву вогневих ланцюгів, детонаторів для боєприпасів. А це один з ключових елементів при створенні замкнутого циклу артилерійських боєприпасів, мін, гранатометних пострілів і так далі. Серед іншого, це дозволить підприємству вже у 2019 році самостійно виробляти детонатор В-429, основний для великого калібру. Потім лінійка детонаторів буде істотно розширена.

  Нещодавно відбулося засідання Міжвідомчої комісії з питань ОПК при РНБО України. Серед іншого, одне з питань стосувалося й боєприпасної галузі. А саме — приватні оборонні компанії – «боєприпасники» наполягають на тому, що вони повинні нарівні з державними підприємствами брати участь не тільки у виконанні державного оборонного замовлення, а й в підготовці своїх виробництв для випуску продукції в рамках ДОЗ за гроші за статтями МЕРТ. Поки приватні компанії на це розраховувати не можуть. Але стриміння до цього є.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Харківський авіазавод виплатив зарплату за серпень шляхом реалізації єгипетського контракту

  На Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві виплатили зарплату за серпень 2021 та намагаються розв'язати проблему стажу працівників.

  На Дніпрі почали тестувати шлюзування караванів з двох барж та буксира (фото)

  З ініціативи ДП "Укрводшлях" з 17 вересня 2021 року починаються тестові шлюзування караванів баржо-буксирних складів (2 баржі та 1 буксир) на шлюзах...

  Україна за підтримки США має намір побудувати завод з виробництва ядерного палива та п’ять блоків АЕС

  Презентований в США проєкт розвитку атомної енергетики на $9,6 мільярда включає будівництво двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції (АЕС) і малих модульних реакторів,...

  Перші ракетні катери для українського флоту побудують у Шотландії

  Ракетні катери Fast Inshore Attack Craft (FIAC) для України почнуть будувати на суднобудівному заводі Babcock Rosyth у Шотландії.Про...

  Приватизацією заводу “Більшовик” зацікавились великі забудовники

  Аукціон із продажу АТ «Перший київський машинобудівний завод» призначено на кінець жовтня.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Главком.

  Нідерландська компанія відкрила на Львівщині новий завод з виробництва кормових добавок

  У п'ятницю, 17 вересня, нідерландська компанія De Heus разом з українським партнером Федором Шопським відкрила в селі Хильчиці Львівської області новий завод...

  У Київській області відкрили новозбудовану Академію спорту

  У Бучі Київської області відкрилася сучасна Академія спорту, споруджена за програмою «Велике будівництво». Про це повідомляє пресслужба Київської обласної...

  Компанія Onur перемогла у тендері на будівництво аеродрому в Дніпрі

  Новим підрядником будівництва аеродрому в аеропорту Дніпра обрана компанія Onur.Про це свідчить інформація в системі публічних торгів Prozorro,...

  Зараз читають

  Бразилія та Україна посилюватимуть співпрацю у виробництві сільськогосподарської техніки

  Бразильський бізнес бачить великі перспективи кооперації в можливостях, які відкриває Угода про асоціацію України з Європейського Союзу.Передає...

  В Україні збільшилось виробництво сільськогосподарської продукції

  Згідно з даними Держстату, в Україні за рік виробництво сільгосппродукції всіх категорій зросло на 8,4% в порівнянні...

  Цього року ЗСУ проводять випробування кількох нових зразків командно-штабних машин та станцій зв’язку

  Цього року цілий ряд нових зразків систем та техніки зв'язку почнуть випробування для подальшого прийняття на озброєння...

  “Укравтодор” встановлює системи зважування в русі на Варварівському мосту в Миколаєві

  У Миколаєві на Варварівському мосту через річку Південний Буг встановлюють автоматичну систему зважування в русі.