Держпідприємство «Спецтехноекспорт» активно розвиває виробництво безпілотних літальних апаратів (БПЛА) в Україні, зокрема підтримує приватних вітчизняних виробників. Зараз готується до тендеру на $100 млн в Індії.
Про українських безпілотники, індійських контрактах і розвивається співробітництво з Польщею, розповів директор “Спецтехноекспорту” (СТЕ) Павло Барбул. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на elektrovesti.net.
За його словами, в «Спецтехноекспорт» спочатку планували відкривати власне виробництво на базі держкомпанії, але потім прийшли до висновку, що це складно і дорого, тому держкомпанія стала підтримувати всіх виробників БПЛА.
За великим рахунком ми підтримуємо всіх виробників безпілотників, які до нас звертаються … Спочатку ми юридично і адміністративно підтримали “фурію”, виробники поставили через нас партію безпілотників, далі вони вже стали працювати самостійно. Ми профінансували виробництво безпілотників на держпідприємстві “Меридіан” (тендер Держприкордонслужби). Продовжуємо допомагати приватної компанії Spaitech.
З продуктом компанії Spaitech «Спецтехноекспорт» зараз бере участь в великому тендері на $ 100 млн в Індії. Мова йде про постачання безпілотних систем цієї компанії для індійських прикордонників.
Це перший тендер по БПЛА такого обсягу, в якому бере участь українська компанія. Якщо все вдасться, ми отримаємо свою комісію, а український виробник отримає хороший замовлення, – зазначив директор СТЕ.
За словами директора підприємства, індійський замовник хоче отримати апарат саме з електричним двигуном. Виробник інвестував гроші і створив спеціально під цей конкурс безпілотник потрібної модифікації Sparrow LE.
Ми очікуємо, що завдяки співвідношенню ціна-якість вдасться виграти в цьому тендері … І вони його ж пропонують зараз для Міністерства оборони України, – розповів П. Барбул.
У СТЕ є своє представництво в Індії. І країна є найбільшим партнером компанії по експорту:
У цій країні у” Спецтехноекспорту “близько 400 контрактів в роботі – від $5 тис. До $500 млн. Це тендери, подача документів, зустрічі, організації заходів, – повідомив глава держпідприємства.
Але для розвитку роботи компанії в Індії є перешкода – “Спецтехноекспорт” не може створювати Спільні підприємства (СП):
Ми дуже чекаємо, що держава дозволить нам створювати СП. Зараз ми не маємо такої юридичної можливості, а для розвитку співпраці, в Індії СП – необхідна умова.
Спецтехноекспорт також співпрацює з Польщею. Компанія увійшла в консорціум з виробництва ракет для літаків.
Ми очікуємо в цьому році продовження контракту і закупівлю нових ракет. У них є ще нестача боєкомплектів для МіГів, які стоять у них на озброєнні, і ми сподіваємося їх забезпечити.
За Польщі постійно є замовлення – комплектуючі до вертольотів, ремонт, сервіс …
Також в Польщі є багато замовлень щодо комплектуючих до вертольотів, їх ремонту та обслуговування. Незважаючи на те, що в Польщі переходять на платформи західного зразка – польський завод «Сокіл» придбав італійський холдинг Finmeccanica, і тепер там виробляють вертольоти Agusta:
Польща, власне, і закуповує ці вертольоти, поступово вони переходять на західні платформи. Ми ж допомагаємо обслуговувати їх вертолітний парк.