9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 6 Червня, 2023

Словаччина домовляється з Україною про спільне виробництво боєприпасів

Словаччина веде переговори з Україною щодо спільного виробництва боєприпасів.

Про це заявив міністр оборони Ярослав Надь, який раніше провів переговори зі своїм українським партнером щодо відомства Олексієм Резніковим, передає Промисловий Портал, з посиланням на Мілітарний.

Так країна може допомогти Україні з постачанням 155-мм та 152-мм боєприпасів. Словацька Республіка є однією із країн, яка підтримує Україну боєприпасами калібру 152 мм.

«Найближчими днями та тижнями ми уточнимо подробиці», – заявив Надь, додавши, що це може принести значні інвестиції до Словаччини.

blank
Розрахунок 152-мм гаубиці Д-20 Збройних сил України використовує снаряди вітчизняного виробництва ОФ-25Т. Фото: Ukraine Weapons Tracker

Наразі Україна з допомогою партнерів з НАТО налагодила виробництво боєприпасів до артилерійських та мінометних систем радянських калібрів.

Словаччина також планує розширити програму підготовки українських військовослужбовців та допомогти з модернізацією артилерійського озброєння, яке знаходиться в користуванні Збройних Сил України.

Наразі, країна вже продала Україні сім гаубиць типу Zuzana 2.

blank
САУ “Zuzana 2” для ЗСУ. Фото: Ярослав Надь

При цьому Ярослав Най розповів, що поки знищена одна гаубиця з восьми поставлених одиниць.

Нагадаємо, Україна хоче отримати 11 додаткових колісних самохідних гаубиць Zuzana 2 від Словаччини.

blank
САУ Zuzana 2 для ЗСУ, листопад 2022. Фото: Twitter Ярослав Надь

Також у жовтні минулого року стало відомо, що Німеччина спільно з Данією та Норвегією профінансують виробництво і постачання на озброєння словацьких 155 мм колісних самохідних артилерійських установок Zuzana 2 для Збройних Сил України.

Останні новини:

Зараз читають