9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 29 Липня, 2021

Системи наведення для ракет та ПКР “Нептун”, РЛС для Су-27 и Міг-29, система РЕБ для бойових літаків – нові розробки НВП “Радіонікс”

 • Науково-виробниче підприємство «Радіоникс», що є одним з найпотужніших в Україні розробником бортових радіолокаційних систем та оптико-електронного обладнання для ракет, на міжнародній виставці «Зброя та Безпека-2018» представила чимало нових виробів.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Defense Express.

  Серед них – декілька нових активних голівок самонаведення для ракет (АРГСН), підвісна система радіоелектронного захисту (РЕБ) для бомбардувальників Су-24 та багатофункціональний радар «Есмеральда».

  Як розповів директор НВП «Радіонікс» Станіслав Зав’ялов, дослідний зразок багатофункціональної системи управління озброєнням «Есмеральда» може бути використаний в зенітно-ракетних комплексах середньої дальності та винищувачах Су-27 та МіГ-29. Її особливістю є використання кодованих фазоманіпульованих сигналів, збільшена дальність виявлення й супроводу цілей (90-160 км для повітряних цілей та 40-150 км для наземних/морських), а також можливість роботи з новими ракетами, що мають активні радіолокаційні головки самонаведення (АРГСН).

  Також була представлена нова активна радіолокаційна головка самонаведення для ракет «повітря-повітря» та «земля-повітря» середньої дальності «Онікс» – Ка-діапазону (дальність пуску ракети – 60-80 км, дальність виявлення та захоплення цілі – 5-15 км) й АРГСН Х-діапазону (дальність виявлення і захоплення цілі до 20 км). Вони можуть бути використані у ракетах Р-27 (як старого покоління, так і модернізованих) та нових ракетах «повітря-повітря» калібру 200 мм.

  Активні радіолокаційні головки самонаведення для ракет «повітря-повітря» та «земля-повітря» середньої дальності Ка- та Х-діапазону від НВП «Радіонікс». Міжнародна виставка «Зброя та Безпека-2018».

  Варто нагадати, що ця ж компанія розробляє ГСН і для протикорабельної крилатої ракети «Нептун». Проте, даний зразок не був представлений на виставці, оскільки розробка тримається в секреті.

  «Я думаю, що вона буде представлена на наступних виставках», – зазначив Станіслав Зав’ялов.

  Директор НВП «Радіонікс» Станіслав Зав’ялов на стенді своєї компанії на міжнародній виставці «Зброя та Безпека-2018».

  Ще однією, дуже очікуваною новинкою, став бортовий комплекс індивідуального радіоелектронного захисту «Омут». Такий комплекс підвішується на військові літаки чи вертольоти й, під час польоту, здатен придушувати радіолокаційні системи зенітних ракетних комплексів, винищувачів, а також активних і напівактивних голівок самонаведення ракет. Представлена на виставці модифікація («Омут-КМ») розроблена для оснащення надзвукових фронтових бомбардувальників Су-24 й почала розроблятися з 2014 року. У 2018 році новий комплекс РЕБ, нарешті, пішов на випробовування у ЗСУ.

  «В цьому році ми почали проведення льотно-конструкторських випробувань даного комплексу з Міністерством обороні України», – повідомив директор «Радіоніксу».

  Підвісний бортовий комплекс індивідуального радіоелектронного захисту «Омут-КМ» від НВП «Радіонікс». Міжнародна виставка «Зброя та Безпека-2018».

  Представлені на виставці вироби є лише невеликою часткою розробок НВП «Радіонікс». Компанія розробила РЛС управління озброєнням, багато різних систем для оснащення ракет та винищувачів, працює над розробкою оптико-електронної системи, ГСН різних видів (в тому числі й інфрачервоними та надвисокочастотними). Крім того, саме «Радіонікс», з 2008 року, призначений МО України головним виконавцем модернізації СУО (система управління озброєнням) винищувачів Су-27, що стоять на озброєнні ЗСУ.

  «Україна буде мати свою систему озброєнням винищувача», – підкреслив Станіслав Зав’ялов.

  Багатофункціональна система управління озброєнням (РЛС) «Есмеральда» від НВП «Радіонікс». Міжнародна виставка «Зброя та Безпека-2018».

   


  Про допомогу проекту

  АвторDefense Express

  Також на цю тему

  Останні новини

  “Інтерпайп” за перше півріччя наростив випуск колісних пар на 40%

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в січні-червні 2021 року виробила 82,1 тисячі тонн залізничної продукції, що на 19,3%...

  У Новосанжарській громаді на Полтавщині побудували ЦНАП за шведським проєктом

  У Новосанжарській громаді за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” побудували за шведським проєктом Дія Центр, де надаватимуться адміністративні послуги.

  Психологічна служба ДСНС на Донеччині отримала автомобіль спеціального призначення

  Психологічна служба ГУ ДСНС України у Донецькій області отримала новий автомобіль спеціального призначення Peugeot Rifter Allure L1.Передає Національний...

  Німецька компанія Leifeld відмовилася поставити українському КБ «ЛУЧ» високоточне обладнання

  Німецька компанія Leifeld відмовилася поставити ДП «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» високоточне обладнання.Про це на одеському форумі «Ефективна...

  Уряд виділяє 500 мільйонів гривень на добудову Дарницького мосту в Києві

  Кабінет міністрів виділяє 500 мільйонів гривень на проведення будівельних робіт на Дарницькому мосту в Києві.Таке рішення було прийнято...

  У Туреччині почали формувати корпус корвету для ВМС України (фото)

  Для першого корвету типу Ada (проєкт MILGEM) для Військово-морських сил України, будівництво якого почалося у січні 2021 року, вже завершено формування декількох...

  Компанія Ferrexpo запустила нову сонячну електростанцію на базі Полтавського гірничо-збагачувального комбінату

  Гірничорудна компанія з активами в Україні Ferrexpo запустила пілотний проєкт комплексу сонячних батарей потужністю 5 МВт на промисловому майданчику Полтавського гірничо-збагачувального комбінату...

  Підприємства аквакультури цьогоріч збільшили виробництво продукції

  Загальний обсяг вилову риби та інших водних біоресурсів підприємствами рибної галузі України за 6 місяців 2021 року склав понад 30,5 тисяч тонн.

  Зараз читають

  Компанія Ferrexpo запустила нову сонячну електростанцію на базі Полтавського гірничо-збагачувального комбінату

  Гірничорудна компанія з активами в Україні Ferrexpo запустила пілотний проєкт комплексу сонячних батарей потужністю 5 МВт на...

  Україна і Туреччина підписали рамкову угоду про будівництво двох корветів

  Україна підписала з Туреччиною рамкову угоду про будівництво двох корветів класу Ada для потреб Військово-морських сил ЗС...

  Український “Руслан” доставив з Ізраіля до США партію винищувачів F-16

  Український літак Ан-124 “Руслан” доставив другу партію F-16 для приватної фірми Top Aces.Передає Національний...

  Підприємства аквакультури цьогоріч збільшили виробництво продукції

  Загальний обсяг вилову риби та інших водних біоресурсів підприємствами рибної галузі України за 6 місяців 2021 року...