9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 30 Листопада, 2021

САУ “Богдана” очікує на завершення державних випробувань та стрільби бойовими зарядами (фото)

Перша вітчизняна гаубиця зі 155-мм стволом українського виробництва наразі перебуває в цеху Краматорського заводу важкого верстатобудування (входить до складу ГС “Ліга оборонних підприємств України”).

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

Як повідомив народний депутат Роман Костенко, на даний час дослідний зразок самохідної колісної 155-мм гаубиці 2С22 “Богдана” очікує на завершення державних випробувань.

“Якщо “Богдана” пройде державні випробування, то вона має гарні перспективи як для взяття на озброєння в Україні, так і для експорту в інші країни”, – зауважив Роман Костенко.

За його словами, поки що САУ успішно пройшла випробування пострілами з інертними зарядами, а ось бойові на випробуваннях ще не використовували.

Нагадаємо, вперше український зразок показали 14 липня 2018 року, а вже 24 серпня того ж року САУ 2С22 “Богдана” могли побачити всі охочі під час військового параду на честь Дня Незалежності України.

Гаубиця встановлена на шасі КрАЗ-63221 та має спарену броньовану кабіну для розміщення обслуги бойової машини. Ствол 155-мм гармати з “прогресивною нарізкою” було виготовлено на Краматорському заводі важкого верстатобудування (КЗВВ).

Зазначимо, що за аналогічною технологією КЗЗВ на замовлення Міністерства оборони України виготовило й ствол для 122 мм артилерійської системи Д-30. Презентація останнього відбулася у лютому цього року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають