9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

Розробники САУ “Богдана” працюють над завершенням державних випробувань вже наступного року

Про деякі подробиці з розробки та ходу випробувань перспективної колісної самохідної артилерійської установки калібру 155-мм “Богдана” розповів головний конструктор проєкту ПрАТ “Краматорський завод важкого верстатобудування” Євген Черманенко під час проведення круглого столу “Тактичні оборонні системи, які невідкладно потрібні армії”, що відбувся 15 вересня 2021 року в студії “Укрінформу

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Зокрема, він повідомив, що попри те, що в досить стислий термін – 2017-2018 роки була розроблена документація та створений дослідний зразок бойового модуля, подальші випробовування були фактично заморожені через відсутність необхідних 155-мм боєприпасів.

“Хочеться зауважити, що основним питанням, з яким ми зіткнулися під час виконання ДКР, це відсутність в країні виробника артилерійського пострілу. У нас немає снаряда, заряду, підривача, капсуля-запалювача. І як державна підтримка нам необхідний або дозвіл на зовнішні торговельні операції (ймовірно, з метою отримання можливості закупівлі необхідних боєприпасів), або підтримка виробника снарядів (вітчизняного) для такого озброєння”, – наголосив Євген Черманенко.

При цьому, за його словами, спроби закупити у 2018 році потрібні боєприпаси за кордоном були безуспішні – “країни НАТО не давали дозволу на експорт даного виду озброєння”.

blank
САУ 2С22 “Богдана” від підприємства Краматорського заводу важкого верстатобудування”

Проблему фактично вдалося розв’язати лише на початку цього року (при цьому мова йде лише про закупівлю партії снарядів для випробувань одного зразка САУ).

“В цьому році ми плануємо завершити попередні випробування, а в наступному році плануємо пройти державні випробування”, – зазначив головний конструктор проєкту “Богдана”.

blank
САУ Dana-M2 Фото: Defence Express

Окремо він також зауважив, що не бачить проблеми конкуренції з іншою колісною артилерійською установкою – 152-мм САУ Dana-M2.

“Ми вважаємо, що не можна порівнювати “Дану” та “Богдану”. Це різного ешелону машини”, – відзначив він.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають