9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Листопада, 2023

Розрахунок українського ПТРК “Стугна-П” знищив російський самохідний ПТРК “Штурм-С” (відео)

Український оператор ПТРК “Стугна-П” знищив російський розрахунок самохідного протитанкового комплексу “Штурм-С” на Запоріжжі.

Про це передає Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Відео зі знищенням російської установки було оприлюднено в соціальних мережах.

Відомо, що це відео було зняте наприкінці березня – початку квітня 2023 року на Запорізькому напрямку.

Окупанти намагались зняти постріл з досить рідкісної радянської протитанкової самохідної установки “Штурм-С”, але в результаті опинились у кадрі в момент пуску української протитанкової ракети.

Ракета точно потрапила у ціль, знищивши її разом із розрахунком, що складався з двох осіб.

Внаслідок сильного вибуху від кумулятивного заряду протитанкового боєприпасу була пробита броня та моторно-трансмісійний відсік. Потім пошкоджено барабанний механізм заряджання ракетами.

Згідно зі свідченнями, фатальний для російського розрахунку постріл був здійснений саме з українського комплексу “Стугна-П”. Це підтверджується аналізом фотографій ракети. Керована ракета РК-2, яка використовується у цьому комплексі, має характерну форму фюзеляжу з утовщенням всередині та рулями у хвостовій частині.

blank
Фото: КБ “Луч”

Окупанти на відео не очікували вогневої відповіді, що може свідчити про їх можливе віддалення від прямого бойового контакту. Точна відстань між сторонами невідома, але важливо зазначити, що комплекс “Стугна-П” здатний вести вогонь на відстань до 5000 метрів.

Нагадуємо, що у вересні цього року під час оборонної виставки MSPO-2023 в Польщі було оголошено про використання силами оборони нової версії протитанкового ракетного комплексу “Скіф-М”, також відомого як “Стугна”.

blank
ПТРК “Скіф-М”/”Стугна” зразка 2022 року на виставці MSPO у Польщі, вересень 2023 року.

Цей оновлений комплекс мав ряд покращень, зокрема, що стосувалися пускової установки. Був створений новий пульт керування, сама установка була полегшена та мала оновлену електроніку.

Останні новини:

Зараз читають