Самохідна артилерійська установка (САУ) 2С22 «Богдана» розпочала випробування на полігоні «Широкий лан» (235 Міжвидовому центі підготовки військових частин та підрозділів).
Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.
Попередні випробування проводять для оцінки реальних можливостей озброєння та відповідності висунутим вимогам. Міністерство оборони чекало готовності розробників до наступного етапу випробувань.

Українська САУ 2С22 «Богдана» оснащена далекобійною гарматою калібру 155-мм, довжина ствола складає 52 калібри.
Як заявляється комісією, на першому етапі випробувань з дослідного зразка САУ «Богдана» було зроблено лише 7 пострілів, включно з гідро- та холостими пострілами.

САУ «Богдана» розробляється за рішенням Міноборони та ПАТ «Краматорський завод важкого верстатобудування» в рамках дослідно-конструкторської роботи за державним оборонним замовленням з лютого 2016 року.
Вперше український зразок показали 14 липня 2018 року, а вже 24 серпня того ж року САУ 2С22 «Богдана» була на військовому параді на честь Дня незалежності України.
Попередньо передбачалось, що дослідно-конструкторська робота «Богдана», на яку вже витрачено 140 млн грн, буде завершена у 2020 році.
Темп розробки було втрачено, зокрема, через проблеми з закупівлею боєприпасів і подолання бюрократичних перешкод. Наслідком стали судові “розборки” між заводом і Міноборони з приводу зриву термінів виконання ДКР.

У вересні 2020 року було отримано рішення апеляційного суду, що зрив графіку випробувань “Богдани” відбувся не з вини підприємства – а з огляду на брак необхідних боєприпасів.
У листопаді 2020 року Міноборони погодилося укласти додаткову угоду на продовження дії контракту без застосування штрафних санкцій.

Контракт між Міноборони та заводом на завершення ДКР з теми «Богдана» продовжено до кінця 2021 року. За цей час САУ «Богдана» має пройти попередні та – в ідеалі – державні випробування.