9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 10 Грудня, 2023

Розпочались ходові випробування пускової установки ракетного комплексу “Нептун”

ДП “Державне Київське конструкторське бюро “ЛУЧ” спільно з СКТБ Корпорація “УкрІннМаш” почали ходові випробовування першої серійної пускової установки протикорабельного комплексу “Нептун”.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

Так, з’явилося невелике ексклюзивне відео з випробуваннями УСПУ-360, що змонтована на шасі Tatra T 815 8х8, на якому пускова установка переводиться в бойове положення.

Під час цих тестів була перевірена робота гідравліки установки та її аутригерів в зимових польових умовах.

Серійна пускова установка УСПУ-360 “Нептун” на шасі Tatra T 815 8х8 на зимових випробуваннях у січні 2022 року. Фото: Defense Express

Нагадаємо, контракт на перший дивізіон наземного берегового протикорабельного комплексу РК-360МЦ “Нептун” був підписаний між Міністерством оборони України та ДККБ “ЛУЧ” наприкінці 2020 року. Його передача ВМС Україна запланована на перший квартал 2022 року.

На відміну від машин комплексу, що проходив державні випробування (на шасі КрАЗ), серійна версія буде розміщена на чеській платформі Tatra.

До складу такого дивізіону входить 19 спецмашин (по шість пускових, транспортно-заряджаючих та транспортних машин й один рухомий командний пункт РКП-360), а його озброєння складається з 72 крилатих ракет Р-360.

Український мобільний багатофункціональний радіолокаційний комплекс «Мінерал-У». Фото: пресслужба ДК “Укроборонпром”

За інтеграцію комплексу на чеське шасі відповідає приватна компанія СКТБ Корпорація “УкрІннМаш”, яка минулого року виконувала аналогічні роботи з двома машинами мобільного багатофункціонального радіолокаційного комплексу “Мінерал-У”. Станом на жовтень 2021 року ці РЛС завершили комплекс заводських випробувань та готуються до державних.

Варто додати, що наприкінці грудня минулого року, також стало відомо, що Міноборони профінансувало виготовлення другого дивізіону “Нептун” (загалом військові планували придбати від трьох до п’яти дивізіонів).

Останні новини:

Зараз читають