9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Розпочались Державні випробування броньованого автомобіля “Барс-8”

Міністерство оборони України розпочало державні випробування тактичного броньованого автомобіля «Барс-8» виробництва корпорації «Богдан».

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр корпорації “Богдан”.

Протягом щонайменше трьох місяців проводитимуться ходові випробування маршем 10 000 км в різних умовах дорожнього покриття, переважно по пересічній місцевості; оцінюватиметься параметри прохідності автомобіля; перевірятимуться балістичні та протимінні показники броньованого авто; триватиме аудит тактико-технічного стану автомобіля: перевірка роботи основного та допоміжного обладнання, їх робота в нестандартних та наближених до бойових умовах експлуатації, тощо.

Наданий на випробування автомобіль лежить в основі створення цілого сімейства спеціальних броньованих машин, що в найближчий перспективі зможуть використовуватись для оснащення підрозділів ЗС України при веденні ними бойових дій.

За словами Ігоря Осадчого, заступника директора з маркетингу «Богдан Моторс», виробник очікує, що бронеавтомобіль «БАРС-8» гідно оцінять фахівці Збройних Сил України та авто безперешкодно буде прийнято на озброєння в українську армію. «Потреба військових в цьому класі авто дуже велика»,- додав він.

Розроблений черкаськими автовиробниками, тактичний броньований «БАРС-8», виготовлений відповідно до стандартів світових аналогів з урахуванням вимог ЗСУ. Бронеавтомобіль «Барс-8» у своєму складі має енергоємне шасі підвищеної прохідності з колісною формулою 4×4 та 6,7-літровим турбодизельним двигуном Cummins, броньований протимінний і балістичний захист за стандартом STANAG 4569 Level 2, системи забезпечення життєдіяльності екіпажу, пуску димових гранат, засоби зв’язку та навігації, прилади нічного та денного спостереження, систему регулювання тиску в шинах та RunFlat, систему пожежогасіння моторного відділення, засоби маскування, протиосколковий підбій корпусу, автономну кліматичну систему  та ін.

Сімейство спеціальних броньованих машин  на базі «Барс-8» передбачає як встановлення лінійки різних бойових модулів, так можливість виконання бронеавтомобілів  артрозвідки, мобільних мінометів, санітарних автомобілів, тощо.  не зважаючи на те що основною галуззю використання «Барс-8» є оснащення підрозділів ЗС України при веденні ними бойових дій, машина може використовуватись для: транспортування особового складу, перевезення вантажів в умовах бойових дій, виконання тактичних завдань, охорони блокпостів, як санітарний автомобіль. Пасажиромісткість 8-10 чоловік в повному обмундируванні. Особливість конструкції броньованого авто дозволяє комфортну посадку та висадку екіпажу через широкі бокові і задні двері, передбачена можливість евакуації через люк на даху.

Останні новини:

Зараз читають