9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 9 Червня, 2023

Рідкісний бронетранспортер БТР-4М використовується нацгвардійцями з бригади “Спартан”

Унікальний український “плавучий” БТР-4М на озброєнні Національної гвардії України, у бригаді “Спартан” (3-тя бригада оперативного призначення імені полковника Петра Болбочана).

Про це передає Промисловий Портал, з посиланням на NMFTE.

Також у бригаді використовують і “поширену” версію відомого українського бронетранспортера – БТР-4Е, яка встигла прославитися за час російсько-української війни.

blank
БТР-4Е на озброєнні бригади “Спартан” Національної гвардії України, квітень 2023 року, Харківщина. Фото: Сергій Бобок

БТР-4М – це модернізація українського бронетранспортера БТР-4, розроблена у Харківському конструкторському бюро з машинобудування.

blank
БТР-4М на випробуваннях у Індонезії. Фото: Укроборонпром

Броньовик призначається для підрозділів морської піхоти, тож для підвищення плавучості його оснастили додатковими елементами – своєрідними порожнистими поплавками, які розмістили по лівому та правому борту, а також на передній частині бронетранспортера.

blank
БТР-4М на вогневому рубежі в Індонезії / Фото: Dicky Asmoro, Handre Saleh

Також у цього варіанту наявний шноркель – повітрозабірник, що забезпечує безпечне та безперебійне постачання повітря до двигуна навіть за морських умов.

blank

Машина розроблялася спершу для Корпусу морської піхоти Індонезії, який замовив 5 пробних БТР-4М. Однак вибір було зроблено на користь російських БМП-3Ф і БТ-3Ф. Також повідомлялося про плани замовити цю вітчизняну модернізацію для бійців морської піхоти Військово-морських сил України.

blank
БТР-4М у складі колони з БТР-4 на Харківщині. Фото: НІП Тиск

БТР-4М вже помічали на полі бою під час контрнаступу на Харківщині у якому також брала участь і 3-тя БрОП ім. полковника Петра Болбочана.

Останні новини:

Зараз читають