9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Травня, 2023

RAM UAV – український безпілотник-камікадзе

Український безпілотний літальний апарат RAM UAV, презентація якого відбулась в лютому 2018 року під час 3-ї Міжнародної виставки та конференції безпілотних систем і тренажерів UMEX 2018 в Абу-Дабі (ОАЕ) дозволяє гарантовано знищувати наземні (надводні) цілі за менші гроші, ніж за допомогою керованих ракет, або керованих артилерійських боєприпасів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

БПЛА RAM UAV, що по своїй сутності є безпілотником-камікадзе, або баражуючим боєприпасом, розроблений ТОВ «Компанія оборонних і радіоелектронних технологій» (КОРТ) та просувається на зовнішньому ринку компанією СпецТехноЕкспорт. Основне призначення RAM UAV – це виявлення в заданому районі та ураження наземних (надводних) броньованих цілей та систем протиповітряної оборони.

БПЛА RAM UAV пройшов випробування в зоні проведення Операції об’єднаних сил із відсічі та стримування збройної агресії Росії на Донбасі (до 30 квітня 2018 року – Антитерористична операція) і показав високі результати протидії ворожим комплексам радіоелектронної боротьби. За словами представників компанії-розробника, широке застосування в конструкції безпілотника-камікадзе композитних матеріалів робить його малопомітним для систем ППО противника. Наявність електродвигуна з низькою акустичною помітністю дозволяє максимально приховано та раптово для противника використовувати даний апарат, навіть перебуваючи на невеликій відстані від можливих цілей.

RAM UAV оснащений електричним двигуном, що забезпечує дальність польоту до 30 км на крейсерській швидкості у 70 км/год. Запуск БПЛА здійснюється за допомогою спеціальної катапульти.

За даними компанії-розробника, на розгортання БПЛА необхідно лише 10 хвилин, а максимальний час польоту становить 40 хвилин. Це дає можливість операторам знайти ціль та гарантовано здійснити її ураження. Так, завдяки інтегрованому льотному контролеру можна автоматично вести літак за заданим маршрутом, переглядати відео в реальному часі та здійснювати прицільне ураження цілі після її виявлення.

Використання БПЛА RAM UAV дозволяє значно підвищити можливості по ураженню точкового об’єкта та, завдяки цьому, значно зменшити можливості нанесення шкоди цивільному населенню, що може перебувати в зоні ведення бойових дій.

Габаритні розміри апарату є достатньо компактними. Зокрема, довжина БПЛА складає 1,78 метра, розмах крил – 2,3 метра, а максимальна вага – 8 кг, враховуючи вагу бойової головної частини, що може становити до 3 кілограмів – в залежності від її типу.

blank

БПЛА RAM UAV може оснащуватись трьома типами бойової головної частини, для виконання різноманітних завдань, зокрема:

  • термобаричною – для знищення живої сили противника всередині приміщень, а також легкої броньованої техніки разом з десантом;
  • кумулятивною – для знищення броньованих наземних (надводних) цілей;
  • осколково-фугасною – для знищення живої сили противника на відкритій місцевості.
blank

Аналіз світового ринку безпілотних літальних апаратів дає підстави стверджувати, що наразі дрони-камікадзе набирають популярність, через їх порівняно невисоку вартість та можливість мати відносно недорогий засіб для вирішення завдання високоточного ураження цілей на полі бою.

Сучасні дрони-камікадзе, або баражуючі боєприпаси можуть застосовуватись у складній тактичній обстановці, включаючи забудовані території (міська забудова), важкодоступні райони та у сценаріях ближнього бою, коли існує високий ризик ураження власних військ і нанесення супутнього збитку, а використання традиційної артилерії та ракет є неприйнятним, або неможливим, в тому числі – через надлишкове бойове навантаження та особливості траєкторії. Подібні засоби також можуть ефективно застосовуватись в разі коли високоточний вплив на виявлені цілі буде більш ефективним, ніж обстріл з використанням традиційних артилерійських систем, дорогих ракет класу «повітря-поверхня» або бомбардувальної авіації.

Наразі не багато країн розробляють та озброюють свої армії подібними засобами. Серед країн, що розробляють та експлуатують БПЛА-комікадзе в передовиках Ізраїль, Іран, Китай, Південна Корея, Польща, США, Туреччина та деякі інші. Ще декілька країн, серед яких Азербайджан, Індія, Казахстан, Німеччина, Узбекистан мають на озброєнні власних збройних сил баражуючи боєприпаси іноземних виробників – переважно ізраїльських.

Тепер до переліку країн, що мають технології виготовлення баражуючих боєприпасів приєдналась і Україна. Реальний досвід бойового використання подібних систем дає українським виробникам перевагу на міжнародному ринку, а потенційним споживачам – можливість отримати ефективний та перевірений засіб для вирішення різноманітних завдань на полі бою

Останні новини:

Зараз читають