9.5 C
Alba Iulia
Субота, 30 Вересня, 2023

ПТРК «Стугна-П» вперше на змаганнях артилеристів

Оперативно-тактичне угрупування ЗСУ «Північ» розпочало змагання для визначення кращого протитанкового розрахунку в своїх лавах. Конкурс відбувається на одному з полігонів Об’єднаних сил на Луганщині. В ньому беруть участь розрахунки 100-мм протитанкових гармат МТ-12 «Рапіра», комплекси «Конкурс» та «Штурм», ПТРК «Фагот» і вперше в практиці, бійці озброєні новим ПТРК «Стугна-П».

blank

У програму конкурсу входять вправи по володінню штатним озброєнням, інженерному обладнанню своїх позицій, маскування, тактиці, медицині і фізичній підготовці. Повідомляється, що українські воїни продемонстрували високий рівень підготовки розрахунків і виконали всі нормативи щодо володіння штатним озброєнням. Переможець цього етапу візьме участь в змаганнях на кращу протитанкову обслугу ООС.

Нагадаємо, український протитанковий ракетний комплекс «Стугна-П», до недавнього часу був рідкістю в ЗСУ. Однак значні поставки цього нового ПТРК, в останні роки, в ряді українських військ, зробили свою справу. Так, на даний момент, на передовій протітанкістамі ООС використовуються тільки ПТРК «Фагот» і «Стугна-П».

ПТРК «Стугна-П» (розроблений київським КБ «Луч») і за всіма характеристиками перевершує старі радянські комплекси. Він дозволяє стріляти на відстань до 5,5 км, має унікальну бездротову систему наведення, яка, при цьому, відрізняється високою поміхостійкістю. Штатний 152-мм ПТРК Р-2, з тандемною кумулятивною бойовою частиною, здатний пробити до 1100 мм броні, чого достатньо для поразки будь-якого з існуючих танків, в будь-яку його частину. Крім того, комплекс оснащується тепловізором (що дозволяє стріляти з ПТРК вночі на відстань до 3 км) і може управляється дистанційно.

Останні новини:

Зараз читають