9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 18 Серпня, 2022

ПТРК «Корсар» в бойових умовах показав 84% результативність

Вітчизняний легкий 107-мм протитанковий ракетний комплекс (ПТРК) «Корсар», розроблений ДККБ «Луч», під час застосування в зоні ООС, показав результативність на рівні 84%.

Про це розповіли під час доповіді на ХІ Міжнародній науково-технічній конференції «Перспективи розвитку озброєння та військової техніки Сухопутних військ», що пройшла у Львові, 16-17 травня цього року.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ВНУ.

«Прийнятий на озброєння у 2017 році легкий ПТРК «Корсар», яким комплектуються переважно штурмові підрозділи, показав результативність на рівні 84%», – йдеться в повідомленні.

Наголошується, що результативність більш потужного комплексу «Стугна-П» склала 71%.

«Вітчизняний ПТРК «Стугна-П» прийнятий на озброєння у 2011 році, а з початку агресії на Донбасі розпочав масово надходити у війська. Комплекс оснащений напівавтоматичною системою наведення за лазерним променем та має можливість дистанційного керування ракетою з використанням керування ракетою з використанням телевізійного каналу (до 75 м). За статистикою, 71% застосувань ПТРК «Стугна-П» виявилися успішними», – повідомляється у доповіді.

Зазначається, що за певний період в зоні ООС ПТРК були застосовані 54 рази, знищено дві одиниці легкоброньованої та чотири одиниці колісної техніки, 23 вогневих точки та сім бліндажів. Втрати противника у живій силі орієнтовно досягли 75 військовослужбовців. Вартість витрачених ракет – близько 21 млн грн.

blank
Фото: Гліб Бабіч

Для збільшення ефективності застосування українських протитанкових засобів, експерти радять доукомплектувати ПТРК «Корсар» та «Стугна-П» тепловізійними прицілами, ввести до штату підрозділів ПТРК колісних транспортних засобів (малошумних з високою мобільністю), ввести до номенклатури ракет термобаричні та осколково-фугасні БЧ, а також покращити підготовку операторів (у тому числі й укомплектувавши бригади ЗСУ сучасними тренажерами).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають