9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

Прикордонникам та Нацгвардії представили український безпілотник Spectator-M1

Головний центр підготовки особового складу Держприкордонслужби України 27 січня відвідали представники ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова.

Представники підприємства прибули для проведення робочої зустрічі з представниками Держприкордонслужби, Нацгвардії, Нацполіції та ДСНС з метою презентації безпілотного авіаційного комплексу (БПАК) «Spectator-M1», що відбулася безпосередньо на стрільбищі Головного центру.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Крила.

В ході презентації присутні ознайомили з можливостями безпілотного авіаційного комплексу, завданнями, які він може виконувати в режимі повного радіомовчання і здатністю виявлення ворожих БПЛА для боротьби з ними.

Крім того, були відпрацьовані демонстраційні польоти, під час яких представників силових структур ознайомили з можливостями БПАК в ході ведення повітряного моніторингу і розвідки.

Нагадаємо, Spectator-М1 – вдосконалена версія безпілотників Spectator від ВАТ “Меридіан” ім. С.П Корольова”. Spectator-М1 призначений для ведення повітряної розвідки, як вдень, так і вночі.

В ході модернізації безпілотний комплекс отримав новий тепловізор, більш досконалу станцію управління, а також зменшену вагу, що дозволяє йому перебувати в повітрі більше часу ніж перебуває попередня версія.

З огляду на малі розміри Spectator-М1, спеціально підібраний колір фюзеляжу, а також малу ефективну площу розсіювання, він залишається непомітним для супротивника. А ефективна система управління і зв’язку дозволяє вирішувати завдання навіть при активному використанні противником засобів радіоелектронної боротьби.

Передача Збройним силам України великої партії авіаційної техніки
Фото: прес-служба Концерну УкрОборонПром

Модернізація також стосувалася різних систем БПЛА, зокрема програмного забезпечення, яке дозволяє працювати з різними системами координат і проводити їх конвертацію, визначаючи точні координати цілі. Крім того, безпілотник отримав нову парашутну систему, що дозволила зменшити швидкість посадки до 3 м/с.

Spectator-М1 піднімається на висоту до 3600 метрів, має максимальну швидкість в 120 км/год, швидкість, при якій виконується завдання, – 70 км/год. В повітрі безпілотник може перебувати більше ніж 2 години. Комплекс здатний передавати відеоінформацію в цифровому кодованому вигляді, а дальність польоту Spectator-М1 становить до 150 км.

Spectator-М1 був прийнятий на озброєння Збройних Сил України в червні 2019 року за результатами успішних державних випробувань.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають