9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Грудня, 2021

Прийняття на озброєння української армії комплексу “Вільха-М” заплановано на I квартал 2021 року

В ДП “Державне Київське конструкторське бюро “ЛУЧ” (входить до складу ДК “Укроборонпром”) повідомили про перенесення строків прийняття на озброєння комплексу з коригованими ракетами Р624М “Вільха-М” ще на кілька місяців від раніше озвучених термінів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

Нагадаємо, що у травні цього року, у відповідь на журналістський запит, в КБ “ЛУЧ” повідомили, що проведення завершального етапу випробувань “Вільха-М” заплановане на II квартал 2020 року (після чого, зазвичай, потрібно ще кілька місяців на оформлення процедури прийняття на озброєння ЗСУ). А у 2021 почнеться серійне виробництво комплексу.

Своєю чергою, у липні цього року Генеральний конструктор і за сумісництвом Генеральний директор ДККБ “ЛУЧ” Олег Коростельов дещо скоригував терміни й повідомив, що підприємство повинно провести державні випробування вітчизняного комплексу до кінця цього року.

blank

Як бачимо, наразі ці плани були ще раз скориговані, й строки проведення фінальних випробувань перенесені на грудень 2020 – січень 2021 рр. Після чого, орієнтовно в I кварталі 2021 року, модернізовану ракетну систему залпового вогню з коригованими ракетами калібром 300 мм Р624М “Вільха-М” планують прийняти на озброєння ЗСУ.

Варто відзначити, що на сьогодні Збройні сили оснащені лише близько сотнею ракет Р624 “Вільха” першої серії, що мають дальність ураження цілі до 70 км (прийнята на озброєння у жовтні 2018 року). А ось 300-мм ракета “Вільха-М” здатна гарантовано вражати цілі на відстані до 120 км з похибкою не більше 30 метрів.

Останні відомі випробування новітнього українського комплексу відбулися 25 квітня 2020 року на Державному випробувальному полігоні Збройних сил “Алібей” на Одещині, у рамках підготовки до проведення державних випробувань. На них ракета вразила ціль на дальності приблизно 110 км із відхиленням у 15 метрів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають