9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

Протикорабельна ракета “Нептун” пройшла частину випробувань у 2017 році

Випробування нової ПКР “Нептун” в минулому році підтвердив президент корпорації «ТАСКО» – Валерій Павлюков, під інтерв’ю виданню “Оборонно-промисловий кур’єр”

– Ще одне питання: в світлі проведених в Україні розробок зі створення ряду нових ракетних систем, ударних, зенітних і т.п., чи існують проблеми в частині створення ракетного палива?

Наскільки мені відомо, ці проблеми раніше були, але всі вони успішно вирішені і в країні створено ряд нових і перспективних видів ракетної зброї різного призначення. Періодично проходять випробування нових і модернізованих ракет, в т.ч. в 2017 році – відразу два зразка ( «Вільха» і «Нептун»).

Нагадаю, ПКР “Нептун” розробляється КБ “Луч” і є “клоном” радянської ПКР Х-35 (осучаснений варіант цієї ракети було прийнято на озброєння ЗС РФ лише у 2003 році).

Крилата ракети «Нептун» призначена для ураження бойових надводних кораблів і транспортних суден зі складу ударних груп (конвоїв) або наступних поодиноко водотоннажністю до 5000т і аналогічна по конструкції російської протикорабельної ракети Х-35 зі складу комплексу «Бал-Е». Очікується поява трьох модифікацій нового українського ракетного комплексу «Нептун» корабельного, наземного і повітряного базування.

Перспективні ракети будуть розміщуватися в транспортно-пускових контейнерах (ТПК) з розмірами 5300x600x600 мм. Довжина самої ракети з прискорювачем 5050 мм. ТПК з ракетою з хрестоподібним складним крилом може розміщуватися на наземних, морських або повітряних носіях.

Тактико-технічні характеристики, на даний момент засекречені.

Вперше прототип ракети був представлений на осінній виставці “Зброя та безпека-2015». За непідтвердженими даними на початок 2016 року були створені кілька льотних прототипів, а в середині року були проведені перші пуски.

Зазначу, що на відміну від РСЗВ “Вільха” самі випробування і можливості ракети не афішуються. Також невідомі і приблизні терміни готовності продукту.

blank

 

АвторОПК

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають