9.5 C
Alba Iulia
Субота, 22 Січня, 2022

Про випробування та ТТХ маршової твердопаливної рухової установки ОТРК «Грім-2»

З матеріалів розрахунково-теоретичної оцінки показників екологічної безпеки стендових випробувань перспективних маршових твердопаливних двигунів на стенді Павлоградського механічного заводу.

Про випробування і ТТХ маршової твердопаливної рухової установки ОТРК «Грім-2» на майданчику №3 ПМЗ

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Військову панораму.

Про випробування і ТТХ маршової твердопаливної рухової установки ОТРК «Грім-2» на майданчику №3 ПМЗ

Мал. Карта розсіювання парів HCl при категорії стійкості атмосфери E:AЕ – довжина зони (в напрямку вітру) наднормативного забруднення повітря парами HCl до 1,7 ПДКр.з; BЕ – ширина зони наднормативного забруднення повітря парами HCl до 1,7 ПДКр.з.

Відповідно до пропозицій по реалізації заходів щодо захисту атмосфери при випробуваннях двигуна 15Д365 на стенді Павлоградського Механічного Заводу 29 листопада 1990 був проведений експеримент, під час якого здійснювалися спостереження за динамікою освіти та спливання хмари продуктів згорання і проводився контроль за забрудненням навколишнього середовища на прилеглих до стенду територіях.

Порівняння результатів зазначеного експерименту та проведених розрахунків дозволяє зробити висновок про коректність застосованої математичної моделі.

Випробування маршової твердопаливної рухової установки (МТДУ) планується проводити в робочій зоні майданчика №3 ПМЗ.

Робоча зона являє собою вогневої двір розміром 100×22 м зі стапелем, на якому розміщується МТДУ. Двір покритий металевими плитами. По периметру двору виконана обвалування висотою 10м, з внутрішньої сторони облицьована бетонними плитами. Про випробування і ТТХ маршової твердопаливної рухової установки ОТРК «Грім-2» на майданчику №3 ПМЗ

Відстань від стапеля до обвалування – 66м, МТДУ встановлюють на висоті 2,5м над рівнем підлоги.

МТДУ виконана по моноблочною схемою з зарядом твердого палива, міцно скріпленим з корпусом.

Заряд МТДУ виготовляють з сумішевого твердого палива наступного складу:

– Пха (перхлорат амонію) – 64,7%;
– Al – 18,9%;
– зв’язка – 16,4% (на основі дієнового каучуку).

Випробувальний стенд не має уловлюють або очисних пристроїв, тому при випробуваннях в атмосферу викидається значна кількість газоподібних і аерозольних продуктів згоряння палива.

Еквівалентний розрахований рівень звукової потужності струменя МТДУ становить 178,7 дБА.

Площа зрізу сопла – 0,149 кв.м.
Швидкість витікання струменя – 2593 м/с.
Щільність основного струменя – 0,1696 кг/куб.м.
Тривалість теплового впливу (роботи МДТУ) не перевищує 42с.

У зв’язку з тим, що стенд розташований на відкритій бетонованій майданчику, виключається виникнення пожежо- та вибухонебезпечних ситуацій, і теплове випромінювання не завдає шкоди ґрунті і рослинності. Рівень теплового впливу на навколишнє середовище перебуває в межах норми.

При вогневих стендових випробуваннях приблизно 98% викидається аерозолю окису алюмінію буде осідати на рельєф на відстанях до 350м від стапеля.

Викиди аерозолю окису алюмінію призводять до короткочасного (від 5 до 30 хв) наднормативного забруднення повітря до рівня 20 ГДК на відстанях до 350 м від стапеля. Приблизно 98% викидається аерозолю окису алюмінію буде осідати на ґрунт. Найбільш дрібні фракції, які становлять близько 2% по масі, спливають із струменем і в процесі атмосферної дифузії розсіюються без освіти концентрацій, що перевищують гранично допустимі. Відходи алюмінію входять в так званий Зелений перелік відходів і небезпеки не представляють.

При випробуваннях МТДУ можливе короткочасне перевищення рівня акустичного впливу на навколишнє середовище на відстанях до 150 м від стенду (зона відчуження становить 1-1,5 км). Наднормативне акустичний вплив на об’єкти житлової зони при стендових випробуваннях МТДУ виключається.

З огляду на обмежену кількість випробувань (одно-два випробування на місяць), відносно малий викид шкідливих речовин з МТДУ, результати попередньої оцінки та раніше виконаних досліджень, екологічна безпека при проведенні на стенді Павлоградського механічного заводу серії стендових випробувань перспективних МТДУ забезпечується.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають