9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 24 Січня, 2021

При ТППУ буде створено комітет з питань ОПК для просування української оборонної продукції на зовнішніх ринках

 • Неурядове об’єднання “Ліга оборонних підприємств України” ініціює створення комітету з питань оборонно-промислового комплексу (ОПК) при торгівельно-промисловій палаті України (ТППУ) для просування української оборонної продукції на зовнішніх ринках.

  Відповідна ініціатива була схвалена в ході минулого в четвер у ТППУ круглого столу “Потенціал оборонної промисловості України та можливі шляхи розширення військово-технічного співробітництва (ВТС) з зарубіжними державами”.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

  Як зазначив член наглядової ради “Ліги оборонних підприємств України”, екс-прем’єр і екс-міністр оборони Юрій Єхануров, реалізація експортного потенціалу підприємств приватного сегмента ОПК України повинна стати одним із джерел залучення ресурсів на створення та організацію серійного виробництва нових зразків озброєнь для переозброєння ЗСУ в умовах обмежених можливостей оборонного бюджету.

  Питання ресурсу – питання номер один … На закупівлю озброєнь реально грошей дуже мало, – констатував Ю.Єхануров.

  Як уточнив заступник міністра оборони Іван Руснак, у 2017 році Міноборони планує направити на розвиток озброєнь 18% свого бюджету (в держбюджеті МОУ передбачено 64,4 млрд грн – ІФ). З цих коштів близько 60% повинні бути спрямовані на закупівлю нового і модернізованого озброєння, і близько 40% – на ремонт, – зазначив він.

  Процес переозброєння ЗСУ, акцентував І.Руснак, проходить в умовах рішення українським ОПК завдань масштабного імпортозаміщення, а також низького рівня державно-приватного партнерства в оборонній галузі. При цьому, за його словами, “підприємства беруть гроші не для виробництва продукції, а для розширення виробництва”.

  Беруть гроші в аванс, і ми чекаємо два роки поставок”, – сказав він, уточнивши: “Сьогодні дебіторська заборгованість – 3 млрд грн, гроші знаходяться на рахунках” Укроборонпрому “. У зв’язку з цим представник держзамовника підкреслив: оборонна продукція потрібна армії “не завтра, а ще вчора”.

  Як зазначалося під час засідання, що створюється комітет може взяти на себе функції координації не тільки завдань ВТС, а й питань забезпечення розвитку української оборонної промисловості, а також заявлених планів з переозброєння ЗСУ за стандартами НАТО.

  Крім “Ліги оборонних підприємств України”, участь в роботі комітету підтвердили також держконцерн “Укроборонпром”, а також представники української оборонної науки.

  Створене в кінці 2016 року неурядова об’єднання “Ліга оборонних підприємств” об’єднує кілька десятків приватних оборонних компаній України. Головним напрямком роботи Ліги визначено участь її членів у ефективному і якісному переозброєння ЗСУ.

  За оцінками Ліги, потенційний обсяг експорту продукції українського ОПК з урахуванням можливостей приватних оборонних підприємств, оцінюється сьогодні більш ніж в $ 3 млрд на рік. Реалізацію експортного потенціалу в Лізі пов’язують з проведенням якнайшвидшої лібералізацією діючої системи ВТС та експорту озброєнь України

  За даними українського військового відомства, в 2016 році в структурі виконавців державного оборонного замовлення (ДОЗ) більше 50% склали приватні оборонні компанії.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Україні випробовують дрон-камікадзе «Пілум» (відео)

  Українська компанія A.Drones провела льотні випробування безпілотного літака-снаряда «Пілум».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  «Аеротехніка» поставить аеродромне обладнання авіабазі Нацгвардії

  Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» поставить аеродромне обладнання авіабазі Національної гвардії України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.Програмно-технічний...

  Київський завод прийняв на модернізацію другий літак Ан-26 для ВМС України

  Другий транспортний літак Ан-26 для Військово-морських сил України прибув на модернізацію на «Завод 410 ЦА».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Маріупольська бригада Нацгвардії отримала нову техніку

  Маріупольська бригада оперативного призначення Національної гвардії України отримала нову автотехніку.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.На...

  Донецька залізниця відремонтувала 133 кілометри колій

  Донецька залізниця у 2020 році різними видами ремонту оновила 133,16 кілометра колії.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  Польща продовжує співпрацювати з Україною для ремонту винищувачів Міг-29

  Польща співпрацює з Україною по ремонту радянських винищувачів МіГ-29 зі складу національних повітряних сил.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  “Епіцентр” інвестує понад $1,2 млрд у розвиток

  Генеральний директор групи компаній "Епіцентр К" Петро Михайлишин повідомив, що у наступні два роки компанія запланувала вкласти $1,22 млрд у свій розвиток.

  «Антонов» готовий добудовувати літаки Ан-74 для Збройних сил без російських деталей

  Державне підприємство “Антонов” готове розпочати практичну роботу по 100% заміні матеріалів, комплектуючих та цілих агрегатів російського походження в літаках сімейства Ан-72/74 за...

  Зараз читають

  Українських військових екіпірують високотехнологічним обладнанням українського виробництва

  Найближчим часом українські військові будуть оснащені й екіпіровані за зраском бійців НАТО. Адже над цим сьогодні працює...

  Китай замовив у «Мотор Січ» 400 авіаційних двигунів

  Підприємство «Мотор Січ» підписало контракт на постачання авіадвигунів АІ-322 для потреб Повітряних сил Китайської народної республіки.

  Через декілька місяців буде закладено корвет для ВМС України

  Через декілька місяців буде закладено корвет для потреб Військово-Морських Сил Збройних сил України.Передає Національний...

  В Україні незабаром почнуться випробування вітчизняного кулемета калібру 12,7 мм (фото)

  ПАТ "Завод "Маяк" планує стати третім виробником кулеметів калібру 12,7 мм на пострадянському просторі. Новий кулемет проєктувався...