9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

При ТППУ буде створено комітет з питань ОПК для просування української оборонної продукції на зовнішніх ринках

blankНеурядове об’єднання “Ліга оборонних підприємств України” ініціює створення комітету з питань оборонно-промислового комплексу (ОПК) при торгівельно-промисловій палаті України (ТППУ) для просування української оборонної продукції на зовнішніх ринках.

Відповідна ініціатива була схвалена в ході минулого в четвер у ТППУ круглого столу “Потенціал оборонної промисловості України та можливі шляхи розширення військово-технічного співробітництва (ВТС) з зарубіжними державами”.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Як зазначив член наглядової ради “Ліги оборонних підприємств України”, екс-прем’єр і екс-міністр оборони Юрій Єхануров, реалізація експортного потенціалу підприємств приватного сегмента ОПК України повинна стати одним із джерел залучення ресурсів на створення та організацію серійного виробництва нових зразків озброєнь для переозброєння ЗСУ в умовах обмежених можливостей оборонного бюджету.

Питання ресурсу – питання номер один … На закупівлю озброєнь реально грошей дуже мало, – констатував Ю.Єхануров.

Як уточнив заступник міністра оборони Іван Руснак, у 2017 році Міноборони планує направити на розвиток озброєнь 18% свого бюджету (в держбюджеті МОУ передбачено 64,4 млрд грн – ІФ). З цих коштів близько 60% повинні бути спрямовані на закупівлю нового і модернізованого озброєння, і близько 40% – на ремонт, – зазначив він.

Процес переозброєння ЗСУ, акцентував І.Руснак, проходить в умовах рішення українським ОПК завдань масштабного імпортозаміщення, а також низького рівня державно-приватного партнерства в оборонній галузі. При цьому, за його словами, “підприємства беруть гроші не для виробництва продукції, а для розширення виробництва”.

Беруть гроші в аванс, і ми чекаємо два роки поставок”, – сказав він, уточнивши: “Сьогодні дебіторська заборгованість – 3 млрд грн, гроші знаходяться на рахунках” Укроборонпрому “. У зв’язку з цим представник держзамовника підкреслив: оборонна продукція потрібна армії “не завтра, а ще вчора”.

Як зазначалося під час засідання, що створюється комітет може взяти на себе функції координації не тільки завдань ВТС, а й питань забезпечення розвитку української оборонної промисловості, а також заявлених планів з переозброєння ЗСУ за стандартами НАТО.

Крім “Ліги оборонних підприємств України”, участь в роботі комітету підтвердили також держконцерн “Укроборонпром”, а також представники української оборонної науки.

Створене в кінці 2016 року неурядова об’єднання “Ліга оборонних підприємств” об’єднує кілька десятків приватних оборонних компаній України. Головним напрямком роботи Ліги визначено участь її членів у ефективному і якісному переозброєння ЗСУ.

За оцінками Ліги, потенційний обсяг експорту продукції українського ОПК з урахуванням можливостей приватних оборонних підприємств, оцінюється сьогодні більш ніж в $ 3 млрд на рік. Реалізацію експортного потенціалу в Лізі пов’язують з проведенням якнайшвидшої лібералізацією діючої системи ВТС та експорту озброєнь України

За даними українського військового відомства, в 2016 році в структурі виконавців державного оборонного замовлення (ДОЗ) більше 50% склали приватні оборонні компанії.

Останні новини:

Зараз читають