9.5 C
Alba Iulia
Субота, 10 Квітня, 2021

Представлено зразок малогабаритної української РЛС для виявлення безпілотників

 • Приватна холдингова компанія “Укрспецтехніка”, яка входить до складу ГС “Ліга оборонних підприємств України”, продемонструвала дослідний зразок своєї нової автоматизованої радіолокаційної станції “Снов”.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

  Презентація малогабаритної оглядової автоматизованої РЛС з дистанційним керуванням, що здатна виявляти цілі на відстані до 60 км, відбулася в офісі компанії під час знімання програми програмі Security Talks.

  “Це радіолокаційна станція “Снов”. Призначена для виявлення повітряних і надводних цілей. Дальність виявлення – до 60 км. Висота виявлення – 6 км”, – розповів під час презентації заступник голови правління ХК “Укрспецтехніка” Михайло Прохоренко.

  Найбільш цікавим є те, що подібна РЛС здатна виявляти невеликі цілі (типу БПЛА) на досить значній відстані та маленьких висотах.

  “Якраз вона призначена для виявлення повітряних цілей з малою ефективною площею розсіювання. Тобто це безпілотні літальні апарати”, – відзначив представник приватної компанії.

  Варто додати, що потребу в подібних засобах виявлення цілей відзначили у своїй доповіді й представники ЦНДІ ОВТ ЗСУ.

  Згідно з висновками військових науковців, у Повітряних Силах Збройних сил Укрїни наразі залишається не вирішеним в повному обсязі завдання контролю повітряного простору на малих та гранично малих висотах вздовж державного кордону України та навколо важливих державних об’єктів. Оскільки існуюча на сьогодні в радіотехнічних військах мережа радіотехнічних підрозділів здатна створити цілодобове суцільне радіолокаційне поле з нижньою межею близько 1500 метрів та осередкове радіолокаційне поле з нижньою межею близько 300 метрів.

  “Малогабаритна оглядова автоматизована РЛС з дистанційним керуванням, яка запропонована АТ “ХК “Укрспецтехніка”, забезпечить огляд повітряного простору в діапазоні висот від 20 до 5000 м та цілодобову роботу. Тактико-технічні характеристики РЛС, що заявлені АТ “ХК “Укрспецтехніка”, відповідають сучасним вимогам та світовим аналогам РЛС такого класу”, – відзначили представники ЦНДІ та Командування підготовки Командування ПС ЗС України.

  “Таким чином, оснащення Збройних Сил України РЛС типу “Снов” з дистанційним управлінням та можливістю розміщення на вежі, їх використання для створення суцільного маловисотного РЛП на малих та гранично малих висотах вважається доцільним та актуальним”, – відзначається у доповіді.

  Зазначимо, вперше про розробку нової станції ближньої повітряної та наземної розвідки дальністю до 60 км від ХК “Укрспецтехніка” повідомили наприкінці минулого року.

  Представники приватної компанії відзначали, що подібна станція могла б зацікавити як Повітряні, так і Сухопутні сили ЗСУ для ведення повітряної або наземної розвідки.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Збройні сили України замовили близько десятка модернізованих БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу

  Збройні сили України замовили близько десятка спеціалізованих бронетягачів БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу. Про плани з цьогорічного...

  Харків домовляється про виробництво турецьких автобусів Karsan

  У Харкові було підписано Меморандум про наміри співробітництва між Харківською міською радою та турецькою компанією з виробництва автобусів Karsan.

  Спеціалісти КНУ імені Тараса Шевченка сприятимуть розвитку регіонів та ОТГ

  Київський національний університет імені Тараса Шевченка займатиметься освітнім розвитком об’єднаних територіальних громад України. Таку домовленість було затверджено в рамках підписання Меморандуму про співпрацю Університету...

  В Україні легалізували виробництво та продаж медичного канабісу

  Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою деякі медпрепарати на основі канабісу більше не входять до переліку наркотичних засобів.

  Україна припинила дію угоди з Росією про співпрацю у сфері туризму

  Кабінет міністрів України припинив дію угоди з урядом Російської Федерації про співробітництво в сфері туризму.Про це повідомив народний...

  Розпочалась реконструкція автомобільного мосту через Північно-Кримський канал на автодорозі Р-47

  У Херсонській області "Укравтодор" розпочав реконструкцію 60-річного 111-метрового мосту, який забезпечує рух автомобільного транспорту через Північно-Кримський канал між містами Нова Каховка та...

  У 2021 році “Укрзалізниця” повинна отримати не менше 10 нових пасажирських вагонів

  Кабінет міністрів України на засіданні 24 березня прийняв План пріоритетних дій уряду, у який входило питання закупівлі нових пасажирських вагонів для "Укрзалізниці".

  Збройні сили України створюють шість шкіл спеціалізованої підготовки

  У поточному 2021 році в Навчальних центрах Збройних Сил України створять 6 шкіл вузькопрофільної підготовки.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Зараз читають

  Збройні сили України створюють шість шкіл спеціалізованої підготовки

  У поточному 2021 році в Навчальних центрах Збройних Сил України створять 6 шкіл вузькопрофільної підготовки.

  Дві третини ракето-космічної продукції України імпортували США та Саудівська Аравія

  Про результати господарської діяльності підприємств, що входять до складу Державного космічного агентства України у 2020 році повідомив...

  Розвідувальний корабель “Сімферополь” в рамках державних випробувань відпрацював ухиляння від ракетної атаки (відео)

  Новий український розвідувальний корабель "Сімферополь" успішно проходить державні випробування у відкритому морі.Передає Національний Промисловий...

  Українські МіГи отримають систему генерування димів до військового параду на День незалежності

  До військового параду 24 серпня українські винищувачі МіГ-29 дообладнають системою генерування димів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...